O duelo adiado ao Nadal do Ribeira feminino non se celebrou finalmente

Os lugueses, que remataron cos deberes feitos, non tiveron que recuperar partidos esta fin de semana e volverán ao parqué a próxima
DHX_Acasti Reformas-Carballiño_Noe-7
photo_camera Imaxe de arquivo

División de Honra Xuvenil

Unha semana máis de descanso para os equipos de fútbol sala, que teñen como data de regreso a próxima fin de semana. Na categoría nacional, os lugueses loitarán pola permanencia desde aparte morna da táboa, o Acasti Reformas desde a novena praza e o Ribeira desde a décima.

Consulta a clasificación aquí

 
Próxima xornada
Inter Sala - - Tres Columnas
Pontevedra - - Acasti Reformas
Carballiño - - Benavente
Parrulo - - 5 Coruña
Ribeira - - Vigo
Valladolid - - Salamanca
  D Zamora
 
 
 

Liga Galega Xuvenil

A próxima fin de semana retomarase a competición logo do descanso de Nadal, que supoñen tres semanas. Só se celebrou un partido, adiado, que non supón cambio ningún para os equipos da provincia.

Burela segue a un paso do liderado;  o Meigallos buscar regresar ao alto da táboa logo dunha xeira espantosa que o levou á sétima praza; o Vilalba segue subindo logo de recuperar a senda da vitoria con catro xornadas puntuando consecutivas, e o Casás segue na zona de perigo.

Consulta a clasificación aquí

BURELA 1 - 2 BETANZOS

Pescados Rubén Burela FS: Brais, Bruno, Luis, Rafael, David, Gabriel, Borja, Diego, Iago, Jocelino e Elías.
Grelo Troula Betanzos: Alonso, Simón, Daniel P, Daniel S, Javier, David, Dilan, Pablo, Gabriel e Carlos.
Cancha: Vista Alegre.

MEIGALLOS 4 - 3 CAMPITO

Os Meigallos FS: Álex de la F, Jesús, Óscar, Mauro, Xoel, Saúl, Adrián L, Tomás, Adrián G, Rubén e Uxío.
Campito Chapela FS: Luis, Eyasu, Víctor, Pablo, Borja, Iván, Álex, Gabriel e Pedro.
Cancha: O Chanto.

VILALBA 10 - 6 BEADE

Grupo Forma-T Vilalba FS: Anxo S, Anxo L, Alexandre, David, Pablo D, Dilan, Pablo R, Ismael, Noé, Martín e Javier.
CD Beade / Galektra: Daniel A, Marco, Adrián, Iker, Mateo, Daniel, Alejandro, Bruno e Daniel G.
Cancha: Municipal de Vilalba.

REDONDELA 4 - 2 CASÁS

Redondela FS Maramar: Izan, PEdro, Antón, Uxío, Nicolás, Lois, David, Adrián, Noé, Roi e Pablo.
Club Polideportivo Casás: Jorge, Manuel, Alonso, Yerai, Samuel, Mateo, Joel e Nicolás.
Cancha: A Marisma.

 

Resultados Pendentes

Coruxo 4 0 Alto do Vento

Próxima xornada

Hércules - - Alto do Vento
Betanzos - - Noia
Campito - - Burela
Beade - - Meigallos
Sala Ourense - - Vilalba
Casás - - Coruxo
5 Coruña B - - Narón
  D Redondela
 
 
 
 
 

Liga Galega Xuvenil Feminina

O pasado 30 de decembro tivo lugar unha das xornadas adiadas da competición feminina no grupo B, xa que o A están ao día. Tamén leva un atraso, pero o partido pendente Amarelle-Burela, xogarase o día 3 de febreiro.

O Ribeira tiña unha cita co Cidade das Burgas pero o duelo non puido xogarse e o equipo lugués terá moi complicado saír da parte fonda a falta de dous partidos por disputarse.

 
 
GRUPO A
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Amarelle 6 2 2 0 0 14 1
Burela  3 2 1 0 1 7 4
Vilalba 0 2 0 0 2 1 17
Próxima xornada (3/02)
Viaxes Amarelle - Burela
  D Vilalba
 
GRUPO B
Resultados xornada 3
Cidade das Burgas 1 3 Ourense CF
  D Ribeira
Cidade das Burgas S Ribeira
  D Ourense CF
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Ourense CF  6 2 2 0 0 11 5
Cidade das Burgas 3 2 1 0 1 3 4
Ribeira -3 2 0 0 2 5 10
Próxima xornada (30/12)
Cidade das Burgas - - Ourense CF
  D Ribeira
Cidade das Burgas - - Ribeira
  D Ourense CF