O Calasancio remata a tempada cunha derrota nas semifinais da Copa ante o Xinzo

Celebrouse a primeira fase da Copa Deputación, da que saíron os oito equipos que competirán polo título

Copa Deputación

Os equipos prebenxamín disputaron este sábado e domingo a primeira fase da Copa Deputación, da que saen os oito finalistas da categoría que xogarán a próxima fase. Antas, Monterroso, Vilalba e Valadouro foron os lugares escollidos para esta competición que este ano non estivo acompañada polo bo tempo e faltaron varios equipos.

O sábado clasificaron Residencia, Milagrosa, Outeiro de Rei e Vilalbés B.

O domingo as vitorias foron para A Piringalla, por unha ampla marxe, Sarriana, Santiago de Foz e Río Ouro.

GRUPO ANTAS G1

Resultados

Residencia 1 0 Abuín
A Piringalla B 2 0 Becerreá
A Piringalla B 2 0 Abuín
Becerreá 0 2 Residencia
Abuín 1 0 Becerreá
Residencia 1 0 A Piringalla B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Residencia 9 3 3 0 0 4 0
A Piringalla B 6 3 2 0 1 4 1
Abuín 3 3 1 0 2 1 3
Becerreá 0 3 0 0 3 0 5

 

GRUPO ANTAS G2

Resultados

Milagrosa 2 0 Gimnástica
Antas 1 0 A Piringalla C
Antas 0 2 Gimnástica
A Piringalla C 0 1 Milagrosa
Gimnástica 2 0 A Piringalla C
Milagrosa 2 0 Antas

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Milagrosa 9 3 3 0 0 5 0
Gimnástica 6 3 2 0 1 4 2
Antas 3 3 1 0 2 1 4
A Piringalla C 0 3 0 0 3 0 4

 

 

GRUPO VILALBÉS G1

Resultados

Outeiro de Rei 2 0 Milagrosa B
Vilalbés B 2 0 Castro
Vilalbés B 2 0 Milagrosa B
Castro 0 1 Outeiro de Rei
Milagrosa B 0 2 Castro
Outeiro de Rei 2 0 Vilalbés B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Outeiro de Rei 9 3 3 0 0 5 0
Vilalbés B 6 3 2 0 1 4 2
Castro 3 3 1 0 2 2 3
Milagrosa B 0 3 0 0 3 0 6

 

GRUPO VILALBÉS G2

Resultados

Vilalbés 0 1 Ferroviaria B
Vilalbés 0 2 Sagrado Corazón
Sagrado Corazón 2 1 Ferroviaria B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sagrado Corazón 6 2 2 0 0 4 1
Ferroviaria B 3 2 1 0 1 2 2
Vilalbés 0 2 0 0 2 0 3
 

 

GRUPO MONTERROSO G1

Resultados

Palas 2 0 Ferroviaria
Ferroviaria 0 2 Piringalla
Piringalla 2 0 Palas

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
A Piringalla 6 2 2 0 0 4 0
Palas 3 2 1 0 1 2 2
Ferroviaria 0 2 0 0 2 0 4
 

 

GRUPO MONTERROSO G2

Resultados

Polvorín 2 0 Gimnástica C
Corgo 0 2 Polvorín
Gimnástica C 0 2 Corgo

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Polvorín 6 2 2 0 0 4 0
Corgo 3 2 1 0 1 2 2
Gimnástica C 0 2 0 0 2 0 4
 

 

GRUPO MONTERROSO G3

Resultados

Sarriana 2 0 San Roque
Gimnástica B 1 2 Sarriana
San Roque 0 2 Gimnástica B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 6 2 2 0 0 4 1
Gimnástica B 3 2 1 0 1 3 2
San Roque 0 2 0 0 2 0 4
 

 

GRUPO RÍO OURO G1

Resultados

Santiago de Foz 2 0 Río Ouro B
Río Ouro 2 0 San Ciprián
San Ciprián 0 2 Santiago de Foz
Ribadeo 0 2 Río Ouro
Río Ouro B 0 2 San Ciprián
Santiago de Foz 2 0 Ribadeo
Ribadeo 2 0 Río Ouro B
Río Ouro 0 1 Santiago de Foz
San Ciprián 1 2 Ribadeo
Río Ouro B 0 0 Río Ouro

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Santiago de Foz 12 4 4 0 0 7 0
Río Ouro 7 4 2 1 1 4 1
Ribadeo 6 4 2 0 2 4 5
San Ciprián 3 4 1 0 3 3 6
Río Ouro B 1 4 0 1 3 0 6

 

FINAIS

Final Antas

Residencia 1 0 Gimnástica
Milagrosa 2 0 A Piringalla B

 Final Vilalbés

Outeiro de Rei 2 0 Ferroviaria B
Sagrado Corazón 0 2 Vilalbés B

Final Monterroso

A Piringalla 2 0 Gimnástica B
Polvorín 0 1 Sarriana

Final Río Ouro

San Ciprián 0 4 Santiago de Foz
Ribadeo 0 2 Río Ouro

 

Segunda Fase Lugo

Este martes recuperouse o partido que tivo que ser suspendido entre o Maristas e o Pontenova o pasado 27 de abril cando ían 0-0. O partido rematou con vitoria dos locais por 4-0 o que os fixo gañar un posto no final da táboa.

GRUPO A1

Resultado pendente xornada 8

Maristas 4 0 Pontenova

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Río Ouro 25 10 8 1 1 28 7
Milagrosa 19 10 6 1 3 18 14
Ceosport 18 10 5 3 2 16 12
Maristas 11 10 2 5 3 16 16
Polvorín 10 10 3 1 6 17 16
Pontenova -2 10 0 1 98 3 33

 

 

Copa Deputación Ourense

O Calasancio foi eliminado este sábado da Copa Deputación despois de caer derrotado ante o Xinzo por un contundente 3-0 polo que o equipo monfortino dá por rematada a tempada xa que non clasificou para xogar a Fase Final Galega.

Resultados Semifinais 

Xinzo 3 0 Calasancio
UD Ourense 3 0 A Purísima