A categoría iniciará a segunda fase a próxima fin de semana con 6 grupos de consolación

Nas ligas de Ourense, o Calasancio segue sen coñecer a vitoria no grupo alto mentres o Monforte logra un punto dun empate co Xinzo B

Segunda Fase Lugo

Xornada de descanso para os grupos do Norte, que se preparan para abrir a segunda fase a próxima fin de semana. Esta é a composición dos grupos.

GRUPO PROMOCIÓN

Primeira xornada 

Santiago de Foz - - Residencia
Piringalla - - Sarriana
Outeiro de Rei - - Ribadeo

 

GRUPO A1

Primeira xornada 

Milagrosa - - Maristas
Ceosport - - Pontenova
Río Ouro - - Polvorín

 

GRUPO A2

Primeira xornada 

Sagrado Corazón - - Vilalbés B
Gimnástica - - Piringalla B
  D San Ciprián

 

GRUPO A3

Primeira xornada 

Polvorín B - - Gimnástica B
Vilalbés - - Palas
  D Corgo

 

GRUPO A4

Primeira xornada 

Piringalla C - - Antas
Abuín - - Ferroviaria B
  D Gimnástica C

 

GRUPO A5

Primeira xornada 

Castro - - Ferroviaria
Becerreá - - Milagrosa B
Piringalla D - - San Roque

GRUPO A6

Primeira xornada 

Santiago de Foz B - - Ribadeo C
Ribadeo B - - Río Ouro B
Viveiro - - Porto Burela
 

 

Primeira Galicia Ourense

 

O Calasancio encadea unha nova derrota nesta terceira xornada da segunda fase, que se lle complica ao equipo da cidade do Cabe, que quería clasificarse para o Campionato Galego.

No grupo B2 o Monforte sumou un punto do empate co Xinzo B e adiante ao Calasancio B na táboa, xa que este non xogou.

GRUPO A1

Resultados xornada 4

Xinzo 3 0 Terras de Maside
Barbadás 1 2 A Purísima
UD Ourense 3 1 Pabellón Ourense
Ourense CF 3 1 Calasancio

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
UD Ourense 12 4 4 0 0 10 2
Xinzo 12 4 4 0 0 9 2
Ourense CF 9 4 3 0 1 10 4
Pabellón Ourense 6 4 2 0 2 7 5
A Purísima 6 4 2 0 2 6 7
Calasancio 3 4 1 0 3 4 7
Barbadás 0 4 0 0 4 1 10
Terras de Maside 0 4 0 0 4 2 12

Próxima xornada

Xinzo - - Barbadás B
A Purísima - - UD Ourense
Pabellón Ourense - - Ourense CF
Terras de Maside - - Calasancio

 

GRUPO B2

Resultados xornada 4

Barbadás B 2 0 Verín
Blanco Amor 0 0 Santa Teresiña
Monforte 2 2 Xinzo B
  D Calasancio B

Clasificación

 
Equipo PT X G E P GF GC
Barbadás B 12 4 4 0 0 10 3
Blanco Amor 7 3 2 1 0 4 1
Verín 6 3 2 0 1 5 3
Santa Teresiña 4 4 1 1 2 4 7
Xinzo B 2 4 0 2 2 4 8
Monforte 1 3 0 1 2 4 6
Calasancio B 1 3 0 1 2 2 5

Próxima xornada

Calasancio B - - Barbadás B
Verín - - Blanco Amor
Santa Teresiña - - Monforte
  D Xinzo B