O Outeiro de Rei recupera o liderado logo do grupo 3 logo de vencer ao Castro

No sur, puntos para os equipos da provincia xa que o Calasancio venceu e o Monforte empatou

Primeira Galicia Lugo

O Río Ouro aproveitou a súa vitoria sobre o Ribadeo B para facerse coa terceira praza do grupo, empatado a puntos co Vilalbés B, que non puido pasar do empate. O líder, o Foz, no decepcionou.

Ribadeo, líder do grupo 2, vence ao seu irmán, o Ribadeo C, que cae un posto na táboa superado por un Foz B, que venceu ao colista, o Porto Burela.

No grupo 3 o Outeiro de Rei recupera o liderado logo de vencer ao Castro e perder o Polvorín co Piringalla B por un único gol.

Aprazado o duelo do grupo 4 entre o Residencia e o Sagrado Corazón, a Sarriana foi o único en sacar os tres puntos, ocupando agora a segunda praza empatado a puntos co líder. Os outros equipos empataron.

No grupo 5, o Maristas recupera a segunda praza logo da vitoria sobre o Antas por un axustado 1-2 e a aproveitando a derrota do Ceosport anto o líder, o Piringalla.

GRUPO 1

Resultados xornada 4

Vilalbés B 2 2 San Ciprián
Santiago de Foz 4 0 Viveiro
Río Ouro 4 0 Ribadeo B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Santiago de Foz 10 4 3 1 0 11 1
Vilalbés B 7 4 2 1 1 8 4
Río Ouro 7 4 2 1 1 7 5
Viveiro 6 4 2 0 2 5 8
San Ciprián 4 4 1 1 2 7 6
Ribadeo B 0 4 0 1 4 0 14

Próxima xornada

San Ciprián - - Santiago de Foz
Viveiro - - Río Ouro
Ribadeo B - - Vilalbés B
 

 

GRUPO 2

Resultados xornada 4

Pontenova 2 1 Vilalbés
Santiago de Foz B 2 0 Porto Burela
Ribadeo C 0 4 Ribadeo
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Ribadeo 12 4 4 0 0 15 0
Pontenova 10 4 3 1 0 10 4
Santiago de Foz B 5 4 1 2 1 6 8
Ribadeo C 4 4 1 1 2 5 10
Vilalbés 3 4 1 0 3 4 7
Porto Burela 0 4 0 0 4 0 11

Próxima xornada

Vilalbés - - Santiago de Foz B
Porto Burela - -   Ribadeo C
Ribadeo - - Pontenova
 

 

GRUPO 3

Resultados xornada 7

Gimnástica B A Abuín
Outeiro de Rei 3 0 Castro
Ferroviaria B 0 4 Milagrosa
Polvorín 1 2 Piringalla B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Outeiro de Rei 19 7 6 1 0 15 2
Polvorín 16 7 5 1 1 15 4
Milagrosa 15 7 5 0 2 20 4
Piringalla B 15 7 5 0 2 14 6
Gimnástica B 6 6 2 0 4 8 10
Ferroviaria B 6 7 2 0 5 5 18
Abuín 3 6 1 0 5 4 12
Castro 0 7 0 0 7 0 25

Próxima xornada

Ferroviaria B - - Polvorín
Outeiro de Rei - - Milagrosa
Gimnástica B - - Castro
Abuín - - Piringalla B
 

GRUPO 4

Resultados xornada 7

Sarriana 4 0 San Roque
Piringalla C 0 0 Milagrosa B
Gimnástica 1 1 Corgo
Residencia A Sagrado Corazón

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Residencia 18 6 6 0 0 22 1
Sarriana 18 7 6 0 1 22 3
Sagrado Corazón 12 6 4 0 2 12 7
Gimnástica 13 7 4 1 2 14 8
Corgo 10 7 3 1 3 12 12
Piringalla C 4 7 1 1 5 3 16
Milagrosa B 4 7 1 1 5 2 18
San Roque 0 7 0 0 7 1 23

Próxima xornada

Gimnástica - - Residencia
Piringalla C - - Corgo
Sarriana - - Milagrosa B
San Roque - - Sagrado Corazón

 

GRUPO 5

Resultados xornada 7

Ferroviaria 0 4 Polvorín B
Palas 2 1 Gimnástica C
Ceosport B 0 4 Piringalla
Antas 1 2 Maristas

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla 21 7 7 0 0 27 0
Maristas 18 7 5 0 1 18 6
Ceosport 15 7 5 0 2 15 6
Polvorín B 12 7 4 0 3 14 11
Palas 9 7 3 0 4 8 15
Antas 4 7 1 1 5 6 15
Gimnástica C 2 7 0 2 5 4 17
Ferroviaria 1 7 0 1 6 2 24

Próxima xornada

Ceosport - - Maristas
Palas - - Piringalla
Ferroviaria - - Gimnástica C
Polvorín B - - Antas

 

Primeira Galicia Ourense

Puntos para os equipos de Monforte, xa que o Calasancio supera ao Blanco Amor e mantén a segunda posición, mentres o Monforte suma o segundo punto do curso cun empate co Arenteiro. O Calasancio B, que pecha a lista, non xogou

GRUPO 1

Resultados xornada 7

Velle 1 3 A Purísima
Terras de Maside 3 1 Barbadás B
Pabellón Ourense 3 0 Xinzo B
Blanco Amor 0 2 Calasancio
Arenteiro 1 1 Monforte
  D Ribadavia

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Ourense 18 6 6 0 0 18 0
Calasancio 16 6 5 1 0 18 2
A Purísima 16 7 5 1 1 19 5
Terras de Maside 12 6 4 0 2 10 10
Velle 9 6 3 0 3 10 7
Ribadavia 7 6 2 1 3 5 11
Arenteiro 6 7 1 3 3 6 13
Blanco Amor 6 6 2 0 4 4 11
Barbadás B 4 7 1 1 5 5 15
Xinzo B 4 7 1 1 5 3 15
Monforte 2 6 0 2 4 4 13

Próxima xornada

A Purísima - - Ribadavia
Barbadás B - - Velle
Xinzo B - - Terras de Maside
Calasancio - - Pabellón Ourense
Monforte - - Blanco Amor
  D Arenteiro

GRUPO 2

Resultados xornada 7

Celanova 1 1 Ourense CF
Xinzo 4 0 Pabellón Promesas
Barbadás 3 0 Verín
UD Ourense 4 0 Santa Teresiña
Allariz 3 0 Bosco
  D Calasancio B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
UD Ourense 18 6 6 0 0 19 0
Allariz 18 7 6 0 1 20 4
Xinzo 16 6 5 1 0 19 3
Barbadás 12 6 3 3 0 14 4
Ourense CF 11 7 3 2 2 13 5
Bosco 9 6 3 0 3 6 10
Celanova 8 7 2 2 3 11 10
Pabellón Promesas 6 7 2 0 5 4 18
Verín 3 6 1 0 5 2 14
Santa Teresiña  0 6 0 0 6 2 19
Calasancio B 0 6 0 0 6 0 23

Próxima xornada

Ourense CF - - Allariz
Pabellón Promesas - - Calasancio B
Verín - - Xinzo
Santa Teresiña - - Barbadás
Bosco - - UD Ourense
  D Celanova