O Vilalbés aproveita o aprazamento do Xove Lago para facerse coa primeira praza do grupo A

No sur, novena vitoria dun Calasancio A, que non sabe máis que gañar, e do B, que rompe unha xeira de tres derrotas consecutivas
  1. Primeira Lugo
  2. Primeira Ourense 

Primeira Lugo

O Vilalbés vence cómodo ao Pontenova e aproveita o aprazamento do Xove Lago para empatar no liderado. Goleada do San Ciprián sobre o Ribadeo B (con 11 goles) e do Ferroviaria sobre o Outeiro de Rei (con 10).

GRUPO 1A

Resultados xornada 5

Xove Lago A Ribadeo
Porto Burela 1 2 Foz B
Pontenova 1 5 Vilalbés

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Ribadeo 10 4 3 1 0 26 11
Vilalbés 10 5 3 1 1 26 13
Foz B 9 5 3 0 2 13 18
Porto Burela 8 5 2 2 1 18 7
Xove Lago 0 3 0 0 3 7 16
Pontenova -3 4 0 0 4 2 27

Próxima xornada 

Porto Burela - - Pontenova
Xove Lago - - Foz B
Ribadeo - - Vilalbés

 

GRUPO 1B

Resultados xornada 5

San Ciprián 11 1 Ribadeo B
Viveiro 2 2 Foz
Río Ouro 6 1 Vilalbés B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Río Ouro 15 5 5 0 0 38 4
Foz 10 5 3 1 1 33 8
Viveiro 10 5 3 1 1 34 15
San Ciprián 6 5 2 0 3 21 29
Vilalbés B 1 5 0 1 4 9 39
Ribadeo B 1 5 0 1 4 6 46

Próxima xornada

Viveiro - - Río Ouro
San Ciprián - - Foz
Ribadeo B - - Vilalbés B

 

GRUPO 1C

Resultados xornada 7

Piringalla C 2 1 Polvorín
Gimnástica 7 2 Castro
Outeiro de Rei 0 10 Ferroviaria
  D San Roque

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Gimnástica 18 6 6 0 0 50 14
Ferroviaria 15 6 5 0 1 55 11
Castro 9 6 3 0 3 26 26
Piringalla C 9 6 3 0 3 22 27
Outeiro de Rei 9 6 3 0 3 20 38
San Roque 3 6 1 0 5 14 51
Polvorín 0 6 0 0 6 19 39

Próxima xornada 

Outeiro de Rei - - San Roque
Gimnástica - - Ferroviaria
Piringalla C - - Castro
  D Polvorín

GRUPO 1D

Resultados xornada 7

Gimnástica C 3 6 Piringalla B
Ceosport 1 5 Corgo
Sarriana 5 3 Sagrado Corazón
Abuín 4 1 Maristas

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 19 7 6 1 0 41 23
Maristas 16 7 5 1 1 31 12
Abuín 16 7 5 1 1 27 14
Piringalla B 13 7 4 1 2 26 20
Sagrado Corazón 9 7 3 0 4 20 26
Corgo 4 7 1 1 5 20 33
Ceosport 3 7 1 0 6 10 30
Gimnástica Lucense C 1 7 0 1 6 21 38

Próxima xornada 

Sarriana - - Abuín
Ceosport - - Sagrado Corazón
Gimnástica C - - Corgo
Piringalla B - - Maristas

GRUPO 1E

Resultados xornada 7

Milagrosa 0 0 Residencia
Gimnástica B 3 6 Polvorín B
Antas 0 7 Piringalla
  D Piringalla D

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla 16 6 5 1 0 42 6
Polvorín B 13 6 4 1 1 45 14
Residencia 13 6 4 1 1 30 5
Antas 7 6 2 1 3 13 25
Gimnástica  B 7 6 2 1 3 15 30
Piringalla D 3 6 1 0 5 8 40
Milagrosa 1 6 0 1 5 7 40

Próxima xornada 

Antas - - Piringalla D
Gimnástica B - - Piringalla
Milagrosa - - Polvorín B
  D Residencia

 

Primeira Ourense 

O Monforte suspende o seu partido mentres o Calasancio continúa imparable cunha nova vitoria, a novena. Vitoria tamén do conxunto B dos Escolapios, que rompe unha xeira de tres derrotas consecutivas superando á Purísima por 5-2 e gañando dous postos na táboa.

GRUPO 1A

Resultados xornada 9

Ribadavia 0 5 Calasancio
UD Ourense 11 0 Promesas
Bosco 2 3 Pabellón ED
Terras de Maside 1 6 Arenteiro
Barbadás B 1 3 Barco
Monforte S Velle

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Calasancio 27 9 9 0 0 81 10
UD Ourense 24 9 8 0 1 81 10
Pabellón ED 21 9 7 0 2 54 28
Barco 19 9 6 1 2 45 43
Bosco 18 9 6 0 3 44 24
Arenteiro 10 9 3 1 5 39 37
Monforte 10 8 3 1 4 31 31
Ribadavia 10 9 3 1 5 24 31
Velle 9 8 3 0 5 34 45
Barbadás B 6 9 2 0 7 14 50
Promesas 3 9 1 0 8 18 82
Terras de Maside 0 9 0 0 9 7 81

Próxima xornada

Monforte - - Calasancio
Promesas - - Ribadavia
Pabellón ED - - UD Ourense
Arenteiro - - Bosco
Barco - - Terras de Maside
Velle - - Barbadás B

 

GRUPO 1B

Resultados xornada 9

Xinzo 4 4 Verín
Celanova 0 6 Pabellón Ourense CF
Allariz 5 2 Barbadás
Santa Teresita S UD Ourense B
Calasancio B 5 2 A Purísima
  D Ourense CF

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Ourense 24 8 8 0 0 98 5
Verín 22 8 7 1 0 55 7
Xinzo 20 8 6 2 0 57 11
Celanova 17 9 5 2 2 37 21
Calasancio B 10 8 3 1 4 34 28
Barbadás 9 8 2 3 3 19 34
UD Ourense B 8 7 2 2 3 17 39
Allariz 6 9 2 0 7 39 69
A Purísima 4 8 1 1 6 21 61
Santa Teresiña 3 7 1 0 6 13 61
 Ourense CF 3 8 1 0 7 16 70

Próxima xornada 

Calasancio B - - Verín
Pabellón Ourense - - Xinzo
Barbadás - - Celanova
UD Ourense B - - Ourense CF
A Purísima - - Santa Teresiña
  D Allariz