A Sarriana ponse na cabeza do grupo D e o Río Ouro no B tras golear aos seus rivais

Os líderes continúan invictos e collendo vantaxe sobre os seus perseguidores
  1. Primeira Lugo
  2. Primeira Ourense 

Primeira Lugo

A No grupo B ponse en cabeza o Río Ouro, que goleou con comodidade ao Foz mentres que o San Ciprián logra a primeira vitoria sobre o Vilalbés B. O Viveiro goleou (1-11).

No C, o Gimnástica golea contundente de novo e segue liderando invicto a clasificación, cun triple empate por debaixo.

No D a Sarriana ponse líder tras golear ao Corgo, que cae á última praza trala vitoria pendente do Ceosport.

No E, Piringalla e Residencia clavan resultados (7-0), separados por un punto no máis alto.

GRUPO 1A

Resultados xornada 4

Vilalbés 3 5 Xove Lago
Ribadeo 2 2 Porto Burela
Foz B S Pontenova

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Ribadeo 10 4 3 1 0 26 11
Porto Burela 8 4 2 2 0 17 5
Vilalbés 7 4 2 1 1 21 12
Foz B 3 3 1 0 2 8 17
Xove Lago 0 3 0 0 3 7 16
Pontenova 0 2 0 0 2 1 19

Próxima xornada 

Xove Lago - - Ribadeo
Porto Burela - - Foz B
Pontenova - - Vilalbés

 

GRUPO 1B

Resultados xornada 4

Vilalbés B 4 6 San Ciprián
Ribadeo B 1 11 Viveiro
Foz 0 5 Río Ouro

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Río Ouro 12 4 4 0 0 32 3
Foz 9 4 3 0 1 31 6
Viveiro 9 4 3 0 1 32 13
San Ciprián 3 4 1 0 3 10 28
Vilalbés B 1 4 0 1 3 8 33
Ribadeo B 1 4 0 1 3 5 35

Próxima xornada 

San Ciprián - - Ribadeo B
Viveiro - - Foz
Río Ouro - - Vilalbés B

 

GRUPO 1C

Resultados xornada 6

Polvorín 2 8 Gimnástica
Castro 1 2 Outeiro de Rei
Ferroviaria A San Roque
  D Piringalla C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Gimnástica 15 5 5 0 0 43 12
Ferroviaria 9 4 3 0 1 32 11
Castro 9 5 3 0 2 24 19
Outeiro de Rei 9 5 3 0 2 20 28
Piringalla C 6 5 2 0 3 20 26
San Roque 3 5 1 0 4 14 38
Polvorín 0 5 0 0 5 18 37

Próxima xornada 

Piringalla C - - Polvorín
Gimnástica - - Castro
Outeiro de Rei - - Ferroviaria
  D San Roque

 

GRUPO 1D

Resultados xornada 6

Maristas 0 0 Gimnástica C
Piringalla B 5 1 Ceosport
Corgo 5 10 Sarriana
Sagrado Corazón 0 4 Abuín

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 16 6 5 1 0 36 20
Maristas 14 6 4 2 0 26 8
Abuín 13 6 4 1 1 23 13
Piringalla B 10 6 3 1 2 20 17
Sagrado Corazón 9 6 3 0 3 17 21
Ceosport 3 6 1 0 5 9 25
Gimnástica Lucense C 2 6 0 2 4 18 28
Corgo 1 6 0 1 5 15 32

Próxima xornada 

Gimnástica C - - Piringalla B
Ceosport - - Corgo
Sarriana - - Sagrado Corazón
Abuín - - Maristas

 

GRUPO 1E

Resultados xornada 6

Residencia 7 0 Gimnástica B
Polvorín B 6 2 Antas
Piringalla 7 0 Piringalla D
  D Milagrosa

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla 13 5 4 1 0 35 6
Residencia 12 5 4 0 1 30 5
Polvorín B 10 5 3 1 1 39 11
Antas 7 5 2 1 2 13 18
Gimnástica  B 7 5 2 1 2 12 24
Piringalla D 3 6 1 0 5 8 40
Milagrosa 0 5 0 0 5 7 40

Próxima xornada 

Milagrosa - - Residencia
Gimnástica B - - Polvorín B
Antas - - Piringalla
  D Piringalla D

Primeira Ourense 

Duas novas vitorias para os monfortinos, que teñen ao Calasancio líder, tras vencer ao segundo, o UD Ourense pola mínima diferenza (3-2), polo que se mantén invicto.

O Monforte tamén gañou, 1-3 ao Ribadavia, co que competía por posición na táboa, e ao que superou manténdose na sexta posición.

E no grupo B, derrota cuantiosa do Calasancio B ante o Xinzo o que o envía dous postos por baixo na clasificación, sétimo.

GRUPO 1A

Resultados xornada 8

Ribadavia 1 3 Monforte
Calasancio 3 2 UD Ourense
Promesas 0 7 Bosco
Pabellón ED 11 1 Terras de Maside
Arenteiro 10 1 Barbadás B
Barco 8 5 Velle

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Calasancio 24 8 8 0 0 76 10
UD Ourense 21 8 7 0 1 70 10
Pabellón ED 18 8 6 0 2 51 26
Bosco 18 8 6 0 2 42 21
Barco 16 8 5 1 2 42 42
Monforte 10 8 3 1 4 31 31
Ribadavia 10 8 3 1 4 24 26
Velle 9 8 3 0 5 34 45
Arenteiro 7 8 2 1 5 33 36
Barbadás B 6 8 2 0 6 13 47
Promesas 3 8 1 0 7 18 71
Terras de Maside 0 8 0 0 8 6 75

Próxima xornada

Ribadavia - - Calasancio
UD Ourense - - Promesas
Bosco - - Pabellón ED
Terras de Maside - - Arenteiro
Barbadás B - - Barco
Monforte - - Velle

 

GRUPO 1B

Resultados xornada 8

Xinzo 8 0 Calasancio B
Verín 4 1 Celanova
Pabellón Ourense 14 2 Allariz
Barbadás 6 0 Ourense CF
UD Ourense B 6 2 A Purísima
  D Santa Teresiña

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Ourense 21 7 7 0 0 92 5
Verín 21 7 7 0 0 51 3
Xinzo 19 7 6 1 0 53 7
Celanova 17 8 5 2 1 37 15
Barbadás 9 7 2 3 2 17 29
UD Ourense B 8 7 2 2 3 17 39
Calasancio B 7 7 2 1 4 29 26
A Purísima 4 7 1 1 5 19 56
Allariz 3 8 1 0 7 34 67
Santa Teresiña 3 7 1 0 6 13 61
 Ourense CF 3 8 1 0 7 16 70

Próxima xornada

Xinzo - - Verín
Celanova - - Pabellón Ourense CF
Allariz - - Barbadás
Santa Teresita - - UD Ourense B
Calasancio B - - A Purísima
  D Ourense CF