Oito equipos lugueses xogarán a fase final da Copa Deputación

Fin de Liga para o Calasancio, no grupo de Primeira do Sur, que queda na quinta praza e non estará no campionato galego

Copa Deputación

A primeira fase da Copa Deputación chegou ao seu fin esta fin de semana co obxectivo de escoller os oito equipos que irán á final na próxima sesión.

As sedes escollidas foron a do Polvorín e o Vilalbés o sábado e a do Becerreá e o Río Ouro o domingo. Na primeira sesión clasificaron, Polvorín, Milagrosa e Vilalbés cun amplo marcador e Abuín na quenda de penaltis.

O domingo, A Piringalla e o Viveiro lograron o pase despois de derrotar con goleada aos seus rivais. Con seguridade tamén o fixo a Sarriana e o Santiago de Foz.

GRUPO POLVORÍN G1

Resultados

Polvorín 12 0 Ferroviaria B
Ceosport 4 0 Antas
Ceosport 6 0 Ferroviaria B
Antas 0 14 Polvorín
Ferroviaria B 5 3 Antas
Polvorín 7 1 Ceosport

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Polvorín 9 3 3 0 0 33 1
Ceosport 6 3 2 0 1 11 7
Ferroviaria B 3 3 1 0 2 5 21
Antas 0 3 0 0 3 3 23

 

GRUPO POLVORÍN G2

Resultados

Milagrosa B 5 4 Ferroviaria
Ferroviaria 1 5 San Roque
San Roque 5 6 Milagrosa B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Milagrosa B 6 2 2 0 0 11 9
San Roque 3 2 1 0 1 10 7
Ferroviaria 0 2 0 0 2 5 10

 

GRUPO POLVORÍN G3

Resultados

Abuín 6 2 Palas
Polvorín B 4 4 Abuín
Palas 3 3 Polvorín B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Abuín 4 2 1 1 0 10 6
Polvorín B 2 2 0 2 0 7 7
Palas 1 2 0 1 1 5 9

 

GRUPO VILALBÉS G1

Resultados

Milagrosa 9 1 Sagrado Corazón
Vilalbés C 0 7 Sagrado Corazón
Milagrosa 8 0 Vilalbés C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Milagrosa 6 2 2 0 0 17 1
Sagrado Corazón 3 2 1 0 1 8 9
Vilalbés C 0 2 0 0 2 0 15

 

GRUPO VILALBÉS G2

Resultados

Piringalla D 3 2 Castro
Vilalbés B 1 6 Abuín B
Vilalbés B 1 4 Castro
Abuín B 2 4 Piringalla D
Castro 2 3 Abuín B
Piringalla D 9 1 Vilalbés B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla D 9 3 3 0 0 16 5
Abuín B 6 3 2 0 1 11 7
Castro 3 3 1 0 2 8 7
Vilalbés B 0 3 0 0 3 3 19

 

GRUPO VILALBÉS G3

Resultados

Vilalbés 8 0 Pol
Gimnástica B 1 8 Vilalbés
Pol 0 0  Gimnástica B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés 6 2 2 0 0 16 1
Gimnástica B 1 2 0 1 1 1 8
Pol 1 2 0 1 1 0 8

 

GRUPO BECERREÁ G1

Resultados

A Piringalla 14 0 Sarriana B
Residencia 0 10 A Piringalla
Sarriana B 4 2 Residencia

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
A Piringalla 6 2 2 0 0 24 0
Sarriana B 3 2 1 0 1 4 16
Residencia 0 2 0 0 2 2 14

 

 

GRUPO BECERREÁ G2

Resultados

Becerreá 8 0 A Piringalla C
Becerreá 2 1 Gimnástica
Gimnástica 4 1 A Piringalla C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Becerreá 6 2 2 0 0 10 1
Gimnástica 3 2 1 0 1 5 3
A Piringalla C 0 2 0 0 2 1 12

 

GRUPO BECERREÁ G3

Resultados

Sarriana 8 1 Corgo
A Piringalla B 2 5 Sarriana
Corgo 1 5 A Piringalla B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 6 2 2 0 0 13 3
A Piringalla B 3 2 1 0 1 7 6
Corgo 0 2 0 0 2 2 13

 

GRUPO RÍO OURO G1

Resultados

Viveiro 4 1 Lourenzá
Ribadeo 1 11 Viveiro
Lourenzá 3 2 Ribadeo

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Viveiro 6 2 2 0 0 15 2
Lourenzá 3 2 1 0 1 4 6
Ribadeo 0 2 0 0 2 3 14

 

GRUPO RÍO OURO G2

Resultados

Santiago de Foz 4 1 Río Ouro B
Porto Burela 2 5 Santiago de Foz
Río Ouro B 2 4 Porto Burela

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Santiago de Foz 6 2 2 0 0 9 3
Porto Burela 3 2 1 0 1 6 7
Río Ouro B 0 2 0 0 2 3 8
 

 

GRUPO RÍO OURO G3

Resultados

Río Ouro 4 0 Ribadeo B
San Ciprián 1 4 Río Ouro
Ribadeo B 1 5 San Ciprián

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Río Ouro 6 2 2 0 0 9 3
San Ciprián 3 2 1 0 1 6 7
Ribadeo B 0 2 0 0 2 3 8
 
 

 

FINAIS

Final Polvorín

Polvorín 6 0 Ceosport
Milagrosa B 0 0 Abuín

Final Vilalbés

Milagrosa 8 0 Abuín B
A Piringalla D 0 8 Vilalbés

 Final Becerreá

A Piringalla 11 0 Gimnástica
Becerreá 3 5 Sarriana

 Final Río Ouro

Viveiro 11 0 San Ciprián
Santiago de Foz 3 0 Río Ouro

 

 

 

Segunda Fase Lugo

Quedou tamén un resultado pendente no grupo A3. O líder, o Becerreá venceu ao Ribadeo B, que perdeu a segunda praza polo golaverage en favor do Piringalla B.

GRUPO A3

Resultados pendente xornada 10

Ribadeo B 1 4 Becerreá

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Becerreá 23 10 7 2 1 39 16
Piringalla B 18 10 5 3 2 33 16
Ribadeo B 18 10 5 3 2 31 27
Monterroso 16 10 5 1 4 26 26
Gimnástica B 8 10 2 2 6 25 31
San Ciprián 5 10 1 0 9 17 55

 

Primeira Galicia Ourense

O Calasancio conformouse co empate co Velle neste último partido de Liga. Remata deste xeito na quinta praza da xeral.

No grupo de consolación, a última xornada será a próxima fin de semana co ED Calasancio e o Monforte na zona media da táboa.

GRUPO A1

Resultados xornada 14

Pabellón Ourense 2 3 Blanco Amor
Calasancio 3 3 Velle
Xinzo 3 1  A Purísima
Verín 6 4 UD Ourense

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Blanco Amor 33 14 11 0 3 72 36
Xinzo 31 14 10 1 3 62 31
Pabellón Ourense 30 14 10 0 4 60 28
Velle 19 14 5 4 5 35 40
Calasancio 17 14 5 2 7 45 62
Verín 13 14 4 1 9 40 61
UD Ourense 11 14 3 2 9 41 70
A Purísima 8 14 2 2 10 27 54

 

GRUPO B1

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Promesas 32 13 10 2 1 63 22
Barbadás 25 13 8 1 4 67 32
Celanova 24 13 7 3 3 41 27
Arenteiro 18 13 6 0 7 53 42
ED Calasancio 18 13 5 3 5 44 38
Monforte 17 13 5 2 6 40 51
Bosco 16 13 5 1 7 32 42
Pereiro Aguiar 0 13 0 0 13 12 98

Próxima xornada

Pabellón Promesas - - Barbadás
Monforte - - Pereiro Aguiar
Arenteiro - - ED Calasancio
Celanova - - Bosco
 

 

Segunda Galicia Ourense

O Calasancio B caeu derrotado por un amplo marcador ante o Pabellón Promesas B este domingo na penúltima xornada da competición. 7-3 foi o marcador final o que o mantén na quinta praza.

No B3 a última xornada será tamén a próxima fin de semana. O ED Calasancio B loitará directamente na casa co Barbadás B pola segunda praza da táboa.

GRUPO B2

Resultados xornada 13

Pabellón Promesas B  7 3 Calasancio B
Celanova B 0 2 Santa Teresiña
Barbadás C 0 6 Pereiro de Aguiar B
  D Cortegada
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Promesas B 24 11 8 0 3 42 26
Santa Teresiña 24 11 8 0 3 42 28
Pereiro de Aguiar B 22 11 7 1 3 46 36
Cortegada 21 11 7 0 4 31 20
Calasancio B 13 11 4 1 6 31 36
Celanova B 12 11 4 0 8 25 38
Barbadás C 0 11 0 0 11 9 42

Próxima xornada 

Santa Teresiña - - Pabellón Promesas B
Pereiro de Aguiar B - - Cortegada
Calasancio B - - Barbadás C
  D Celanova B
 

 

GRUPO B3

Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
A Purísima C 27 9 9 0 0 43 14
Barbadás B 16 9 5 1 3 29 29
ED Calasancio B 15 9 5 0 4 40 23
Cea 10 9 3 1 5 34 34
Maceda 7 9 2 1 6 23 45
Arenteiro B 4 9 1 1 7 20 44

Próxima xornada

A Purísima C - - Maceda
Cea - - Arenteiro B
ED Calasancio B - - Barbadás B