O Calasancio suma a segunda vitoria nun duelo moi competido co Verín

Tres puntos tamén para o Monforte mentres os de Lugo deberán esperar á próxima semana para iniciar a segunda fase

Segunda Fase Lugo

Sen competición esta fin de semana xa que a segunda fase arrancará os días 3 e 4 de febreiro. Esta é a composición dos grupos.

PROMOCIÓN

Primeira xornada 

Santiago de Foz - - Milagrosa
Piringalla - - Viveiro
Polvorín - - Rio Ouro

 

GRUPO A1

Primeira xornada

Ribadeo - - San Roque
Vilalbés - - Sarriana
Abuín - - Porto Burela

 

GRUPO A2

Primeira xornada

Santiago de Foz B - - San Ciprián B
Polvorín B - - Piringalla D
Fonsagrada - - Casás

GRUPO A3

Primeira xornada

Gimnástica B - - San Ciprián
Monterroso - - Becerreá
Piringalla B - - Ribadeo B

GRUPO A4

Primeira xornada

Lourenzá - - Maristas
Ceosport - - Milagrosa B
  D Castro

GRUPO A5

Primeira xornada

Río Ouro B - - Ferroviaria B
San Roque B - - Sagrado Corazón
  D Polvorín C

GRUPO A6

Primeira xornada

Porto Burela B - - Abuín B
Vilalbés C - - Palas
  D Gimnástica

 

GRUPO A7

Primeira xornada

Sarriana B - - Antas
Viveiro B - - Residencia
  D Pol

 

GRUPO A8

Primeira xornada

Piringalla C - - Vilalbés B
Ferroviaria - - Pontenova
  D Corgo

 

Primeira Galicia Ourense

O Calasancio sacou os tres puntos nun partido moi competido co Verín e logra a segunda vitoria para manterse na parte media dun grupo.

No grupo de consolación, o ED Calasancio B non xogou ao final xa que o equipo visitante viuse afectado por un virus e pediron a suspensión.

GRUPO A1

Resultados xornada 3

A Purísima 3 1 Velle
UD Ourense 1 5 Blanco Amor
Xinzo 6 3 Pabellón Ourense
Verín 3 4 Calasancio

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Xinzo 6 3 2 0 1 13 8
Blanco Amor 6 3 2 0 1 14 10
Pabellón Ourense 6 3 2 0 1 11 8
UD Ourense 6 3 2 0 1 11 9
Calasancio 6 3 2 0 1 11 12
Verín 3 3 1 0 2 7 9
A Purísima 3 3 1 0 2 8 11
Velle 0 3 0 0 3 2 10

Próxima xornada

Velle - - Verín
Blanco Amor  - - A Purísima
Pabellón Ourense - - UD Ourense
Calasancio - - Xinzo

GRUPO B1

Resultados xornada 3

ED Calasancio S Pereiro Aguiar
Bosco 1 8 Barbadás
Arenteiro 4 5 Pabellón Promesas
Celanova 0 2 Monforte

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Promesas 9 3 3 0 0 19 8
Barbadás 6 3 2 0 1 14 6
Monforte 6 3 2 0 1 8 11
ED Calasancio 4 2 1 1 0 4 3
Arenteiro 3 3 1 0 2 14 10
Bosco 3 3 1 0 2 6 10
Celanova 1 3 0 1 2 4 10
Pereiro Aguiar 0 2 0 0 2 2 13

Próxima xornada 

ED Calasancio 3 3 Celanova
Pereiro Aguiar 1 5 Bosco
 Barbadás 4 2 Arenteiro
Pabellón Promesas 9 3 Monforte

 

Segunda Galicia Ourense

Na Segunda, non se deron resultados para os equipos da provincia, situados nos grupos de consolación. O Calasancio B caeu co Cortegada a domicilio pola mínima mentres que o ED Calasancio B perdía na casa ante A Purísima C por 1-3.

GRUPO B2

Resultados xornada 2

Cortegada 1 0 Calasancio B
Celanova B 1 0 Barbadás C
Pabellón Promesas B 1 3 Pereiro de Aguiar B
  D Santa Teresiña
Clasificación
 
Equipo PT X G E P GF GC
Cortegada 6 2 2 0 0 6 1
Pereiro de Aguiar B 6 2 2 0 0 6 2
Santa Teresiña 3 1 1 0 0 7 2
Celanova B 3 2 1 0 1 2 3
Pabellón Promesas B 0 1 0 0 1 1 3
Barbadás C 0 2 0 0 2 1 6
Calasancio B 0 2 0 0 2 2 8

Próxima xornada 

Cortegada - - Celanova B
Barbadás C - - Pabellón Promesas B
Pereiro de Aguiar B - - Santa Teresiña
  D Calasancio B
 

 

GRUPO B3

Resultados xornada 1

Barbadás B 3 2 Arenteiro
Cea 5 1 Maceda
ED Calasancio B 1 3 A Purísima C
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Cea 3 1 1 0 0 5 1
A Purísima C 3 1 1 0 0 3 1
Barbadás B 3 1 1 0 0 3 2
Arenteiro B 0 1 0 0 1 2 3
ED Calasancio B 0 1 0 0 1 1 3
Maceda 0 1 0 0 1 1 5

Próxima xornada 

Arenteiro - - ED Calasancio B
Maceda - - Barbadás B
A Purísima C - - Cea