O Foz arrebata o liderado do grupo 1 de Primeira ao Viveiro con contundencia

Derbi nos Escolapios en Primeira e Segunda, con vitoria clara para o Calasancio nos dous partidos

Primeira Galicia Lugo

O Foz arrebata o liderado o Viveiro, que cae ao terceiro posto, no duelo disputado este sábado na localidade focense. O Porto Burela, tamén invicto, gaña apertado ao Vilalbés para facerse co segundo banzo. O Río Ouro goleou ao Ribadeo e xa é cuarto.

A única vitoria do grupo 2 foi a do Milagrosa sobre a Sarriana, o que lle permite ser terceiro na táboa. Mentres, Abuín e San Roque, que están ambos sen puntos, aprazaron o seu duelo e Piringalla e Polvorín, na cabeza, empataron.

GRUPO 1

Resultados xornada 4

Vilalbés 2 3 Porto de Burela
Santiago de Foz 4 0 Viveiro
Río Ouro 6 0 Ribadeo

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Santiago de Foz 10 4 3 1 0 18 1
Porto de Burela 7 3 2 1 0 20 7
Viveiro 6 3 2 0 1 17 5
Río Ouro 4 3 1 1 1 10 8
Vilalbés 1 3 0 1 2 4 7
Ribadeo 0 4 0 0 4 1 42

Próxima xornada

Porto de Burela - - Santiago de Foz
Viveiro - - Río Ouro
Ribadeo - - Vilalbés

 

GRUPO 2

Resultados xornada 4

Sarriana 3 4 Milagrosa
Abuín A San Roque
Piringalla 1 1 Polvorín

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla 10 4 3 1 0 14 5
Polvorín 8 4 2 2 0 20 6
Milagrosa 7 4 2 1 1 17 11
Sarriana 6 4 2 0 2 21 11
Abuín 0 3 0 0 3 2 13
San Roque  0 3 0 0 3 3 31

Próxima xornada

Milagrosa - - Abuín
San Roque - - Piringalla
Polvorín - - Sarriana

 

Primeira Galicia Ourense

O Calasancio mantén o liderado do grupo sendo o único invicto logo de vencer ao seu irmán, o ED Calasancio. Pola súa banda, o Monforte foi goleado polo Pabellón Ourense, que lle disputa ao dos Escolapios o título.

Resultados xornada 7

Monforte 0 12 Pabellón Ourense
Calasancio 5 1 ED Calasancio
Pereiro Aguiar 2 12 Arenteiro
Blanco Amor 3 1 A Purísima

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Calasancio 22 8 7 1 0 61 14
Blanco Amor 21 8 7 0 1 43 9
Pabellón Ourense 19 8 6 1 1 67 6
A Purísima 12 8 4 0 4 39 27
Arenteiro 12 8 4 0 4 41 44
ED Calasancio 6 8 2 0 6 18 48
Monforte 3 8 1 0 7 18 60
Pereiro Aguiar 0 8 0 0 8 10 89

 Próxima xornada

A Purísima - - Monforte
Pabellón Ourense - - Calasancio
ED Calasancio - - Pereiro Aguiar
Arenteiro - - Blanco Amor

 

Segunda Galicia Lugo

O Vilalbés B golea ao Viveiro B para sumar os primeiros tres puntos do curso e abandona a última praza do grupo 1. Ademais, o Santiago de Foz e o Río Ouro gañan para seguir arriba.

No grupo 2, o Pol logra a súa primeira vitoria ante o Pontenova, cun apertado 3-4, mentres que o líder, o Castro, golea a pracer, ao igual que o Ribadeo B

No grupo 3, o Gimnástica ponse de novo líder, seguido do Fonsagrada, xa que o Maristas aprazou o duelo co Piringalla B e están todos moi próximos.

O Ceosport adianta á Gimnástica B  na táboa do grupo 4 xa que malia que os dous gañaron un gol dos encaixados marca a diferenza entre eles. O Polvorín B goleou.

No grupo 5, o Becerreá derrota ao Casás para facerse co liderado mentres o Milagrosa B fai o mesmo co San Roque B para colocarse terceiro.

Sen cambios no grupo 6, con vitorias dos tres primeiros, Piringalla D, Polvorín C e Monterroso, os amarelos por goleada.

GRUPO 1

Resultados xornada 7

Vilalbés B 7 4 Viveiro B
Santiago de Foz B 3 1 San Ciprián
Río Ouro B 6 0 ​Porto Burela B
  D Lourenzá

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Santiago de Foz B 16 6 5 1 0 22 9
Río Ouro B 13 6 4 1 1 29 12
San Ciprián 11 6 3 2 1 20 15
Lourenzá 9 6 3 0 3 17 20
Porto Burela B 4 6 1 1 4 14 23
Vilalbés B 4 6 1 1 4 17 28
Viveiro B 2 6 0 2 4 14 26

Próxima xornada

Río Ouro B - - Lourenzá
Foz B - - Porto Burela B
Vilalbés B - - San Ciprián
  D Viveiro B

 

GRUPO 2

Resultados xornada 4

Pontenova 3 4 Pol
Ribadeo B 6 2 San Ciprián B
Castro 8 3 Vilalbés C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Castro 12 4 4 0 0 31 7
San Ciprián B 9 4 3 0 1 18 11
Ribadeo B 7 4 2 1 1 22 16
Vilalbés C 4 4 1 1 2 17 19
Pol 3 4 1 0 3 9 23
Pontenova 0 4 0 0 4 6 27

Próxima xornada

Pol - - Ribadeo B
San Ciprián B - - Castro
Vilalbés C - - Pontenova

 

GRUPO 3

Resultados xornada 4

Piringalla B A Maristas
Fonsagrada 6 5 Sagrado Corazón
Ferroviaria 1 4 Gimnástica

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Gimnástica 9 4 3 0 1 15 7
Fonsagrada 9 4 3 0 1 14 12
Piringalla B 6 3 2 0 1 14 5
Maristas 6 3 2 0 1 10 7
Sagrado Corazón 3 4 1 0 3 12 16
Ferroviaria 0 4 0 0 4 2 20

Próxima xornada

Maristas - - Fonsagrada
Sagrado Corazón - - Ferroviaria
Gimnástica - - Piringalla B

 

GRUPO 4

Resultados xornada 4

Ceosport 4 1 Piringalla C
Gimnástica B 5 1 Ferroviaria B
Povorín B 13 2 Residencia
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Polvorín B 12 4 4 0 0 40 5
Ferroviaria B 9 4 3 0 1 13 11
Gimnástica B 6 4 2 0 2 10 12
Ceosport 6 4 2 0 2 10 13
Piringalla C 1 4 0 1 3 6 21
Residencia 1 4 0 1 3 9 26

Próxima xornada

Piringalla C - - Gimnástica B
Ferroviaria B - - Polvorín B
Residencia - - Ceosport

 

GRUPO 5

Resultados xornada 4

Corgo 4 3 Sarriana B
Becerreá 5 2 Casás
San Roque B 2 3 Milagrosa B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Becerreá 10 4 3 1 0 16 6
Casás 9 4 3 0 1 29 7
Milagrosa B 7 4 2 1 1 7 12
San Roque B 6 4 2 0 2 13 11
Corgo 3 4 1 0 3 11 21
Sarriana B 0 4 0 0 4 5 24

Próxima xornada

Sarriana B - - Becerreá
Casás - - San Roque B
Milagrosa B - - Corgo

 

GRUPO 6

Resultados xornada 4

Antas 4 0 Monterroso
Polvorín C 12 5 Palas
Piringalla D 5 1 Abuín B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla D 12 4 4 0 0 20 6
Polvorín C 9 4 3 0 1 32 16
Monterroso 9 4 3 0 1 17 9
Palas 6 4 2 0 2 15 25
Abuín B 0 4 0 0 4 7 19
Antas 0 4 0 0 4 7 23

Próxima xornada

Monterroso - - Polvorín C
Palas - - Piringalla B
Abuín B - - Antas

 

Segunda Galicia Ourense

No derbi de club o Calasancio B gañou con comodidade ao ED e segue na parte medio da táboa, nove puntos por riba del.

Resultados xornada 8

Barco 4 4 Pabellón Ourense B
ED Calasancio B 1 5 Calasancio B
Maceda 2 6 Rúa
A Purísima C 2 4 UD Ourense C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Ourense B 22 8 7 1 0 74 8
UD Ourense C 18 8 6 0 2 39 24
Barco 16 8 5 1 2 53 23
Rúa 15 8 5 0 3 52 22
Calasancio B 15 8 5 0 3 39 33
ED Calasancio B 6 8 2 0 6 26 66
A Purísima C 3 8 1 0 7 13 57
Maceda 0 8 0 0 8 12 75

Próxima xornada

UD Ourense C - - Barco
Pabellón Ourense B - - ED Calasancio B
Calasancio B - - Maceda
Rúa - - A Purísima C