Primeira Lugo
O Vilabés gaña por un gol ao Viveiro e mantense invicto mentres o Foz supera ao Porto Burela. No grupo B, sen cambios na clasificación tamén e goleada dun Lugo que segue líder destacado.
GRUPO 1A
Resultados xornada 5
Vilalbés | 5 | 4 | Viveiro |
Foz | 3 | 0 | Porto Burela |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Vilalbés | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 18 | 7 |
Foz | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 15 | 12 |
Viveiro | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 16 | 10 |
Porto Burela | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 23 |
Próxima xornada
Porto Burela | - | - | Vilalbés |
Viveiro | - | - | Foz |
GRUPO 1B
Resultados xornada 5
Sagrado Corazón | 3 | 1 | Piringalla |
Polvorín | 1 | 4 | Milagrosa |
Residencia | 0 | 7 | Lugo |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Lugo | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 26 | 7 |
Milagrosa | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 17 | 8 |
Sagrado Corazón | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 21 | 14 |
Piringalla | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 11 | 10 |
Polvorín | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 | 25 |
Residencia | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 20 |
Próxima xornada
Polvorín | - | - | Residencia |
Sagrado Corazón | - | - | Milagrosa |
Piringalla | - | - | Lugo |
Segunda Lugo
O Piringalla B, con 12 e o Casás, con 11, marcan a diferenza entre os goleadores dunha xornada na que as táboas se manteñen na mesma liña.
GRUPO 2A
Resultados xornada 5
Río Ouro | 4 | 0 | San Ciprián |
Porto Burela B | 4 | 2 | Lourenzá |
Viveiro B | 4 | 3 | Vilalbés B |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Porto Burela B | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 8 |
Viveiro B | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 8 |
Lourenzá | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 17 | 14 |
Río Ouro | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 16 | 11 |
Vilalbés B | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 10 | 14 |
San Ciprián | 0 | 5 | 0 | 1 | 4 | 6 | 22 |
Próxima xornada
Porto Burela B | - | - | Viveiro B |
San Ciprián | - | - | Lourenzá |
Río Ouro | - | - | Vilalbés B |
GRUPO 2B
Resultados xornada 7
Piringalla C | 0 | 11 | Casás |
Fonsagrada | 9 | 0 | Castro |
Becerreá | 2 | 3 | Ferroviaria |
D | San Roque B |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
San Roque B | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 24 | 13 |
Fonsagrada | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 40 | 11 |
Casás | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 24 | 10 |
Castro | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 24 | 22 |
Ferroviaria | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 21 | 18 |
Becerreá | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 16 | 24 |
Piringalla C | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 55 |
Próxima xornada
Becerreá | - | - | San Roque B |
Fonsagrada | - | - | Ferroviaria |
Piringalla C | - | - | Castro |
D | Casás |
GRUPO 2C
Resultados xornada 7
Milagrosa B | 0 | 3 | San Roque |
Ceosport | 4 | 3 | Corgo |
Sarriana | 4 | 2 | Sagrado Corazón B |
D | Maristas |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
San Roque | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 26 | 15 |
Maristas | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 29 | 15 |
Ceosport | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 38 | 26 |
Sarriana | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 26 | 19 |
Corgo | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 19 | 23 |
Sagrado Corazón B | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 11 | 24 |
Milagrosa B | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 10 | 37 |
Próxima xornada
Maristas | - | - | Sarriana |
Ceosport | - | - | Sagrado Corazón B |
Milagrosa B | - | - | Corgo |
D | San Roque |
GRUPO 2D
Resultados xornada 7
Palas | 5 | 0 | Abuín |
Gimnástica | 3 | 4 | Sarriana B |
Antas | 0 | 12 | Piringalla B |
Monterroso | 4 | 3 | Polvorín B |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Gimnástica | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 46 | 8 |
Piringalla B | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 42 | 13 |
Monterroso | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 43 | 24 |
Sarriana B | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 35 | 19 |
Palas | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 14 | 18 |
Polvorín B | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 12 | 30 |
Abuín | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 12 | 54 |
Antas | 0 | 7 | 0 | 0 | 7 | 7 | 45 |
Próxima xornada
Palas | - | - | Abuín |
Gimnástica | - | - | Sarriana B |
Antas | - | - | Piringalla B |
Monterroso | - | - | Polvorín B |
Primeira Ourense
Nova vitoria do Calasancio ante A Purísima, equipo co que competía por posición e ao que envía dous postos máis abaixo. Difícil partido cun axustado resultado de 1-2.
Resultados xornada 10
A Purísima | 1 | 2 | Calasancio |
Pabellón Promesas | 1 | 9 | Xinzo |
Bosco | 0 | 6 | Velle |
Barbadás | 7 | 2 | Allariz |
Barco | 1 | 7 | Pabellón Ourense |
Verín | 0 | 3 | UD Ourense |
Pereiro de Aguiar | 6 | 2 | Ourense CF |
D | Arenteiro |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Pabellón Ourense | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 100 | 6 |
UD Ourense | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 43 | 27 |
Barco | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 63 | 22 |
Xinzo | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 49 | 26 |
Calasancio | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 31 | 20 |
Barbadás | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 44 | 25 |
A Purísima | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 28 | 25 |
Arenteiro | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 28 | 29 |
Verín | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 29 | 23 |
Pabellón Promesas | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 24 | 40 |
Pereiro Aguiar | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 19 | 34 |
Velle | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 19 | 37 |
Bosco | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 8 | 64 |
Ourense CF | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 13 | 65 |
Allariz | -2 | 9 | 0 | 1 | 8 | 11 | 66 |
Próxima xornada
Arenteiro | - | - | A Purísima |
Calasancio | - | - | Pabellón Promesas |
Xinzo | - | - | Bosco |
Velle | - | - | Barbadás |
Allariz | - | - | Barco |
Pabellón Ourense | - | - | Verín |
UD Ourense | - | - | Pereiro Aguiar |
D | Ourense CF |
Segunda Ourense
O Monforte caeu co UD Ourense, un dos equipos que pelexa polo liderado, e baixa á cuarta posición da táboa, aínda entre os que se clasifican no grupo do título. Vitoria do Calasancio B, que se mantén na zona media, e derrota tamén do Calasancio C co Xinzo B, co que competía por posición na táboa, e que perdeu.
GRUPO 1A
Resultados xornada 8
Ribadavia | 0 | 10 | Xinzo C |
UD Ourense B | 3 | 1 | Monforte |
Pabellón Promesas B | 1 | 8 | Barco B |
Pabellón ED Ourense | 9 | 0 | Terras de Maside |
Bosco B | 3 | 3 | Secundino Basalo |
Calasancio B | 5 | 2 | Arenteiro B |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Xinzo C | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 59 | 16 |
UD Ourense B | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 49 | 14 |
Pabellón ED | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 45 | 14 |
Monforte | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 41 | 19 |
Barco B | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 31 | 24 |
Calasancio B | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 25 | 33 |
Arenteiro B | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 23 | 41 |
Secundino Basalo | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 14 | 21 |
Terras de Maside | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 22 | 41 |
Promesas B | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 15 | 40 |
Ribadavia | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 18 | 44 |
Bosco B | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 10 | 45 |
Próxima xornada
Ribadavia | - | - | UD Ourense B |
Monforte | - | - | Pabellón Promesas B |
Barco B | - | - | Pabellón ED Ourense |
Terras de Maside | - | - | Bosco B |
Secundino Basalo | - | - | Calasancio B |
Xinzo C | - | - | Arenteiro B |
GRUPO 1B
Resultados xornada 8
Pereiro Aguiar B | 0 | 17 | Verín B |
XInzo B | 4 | 2 | Calasancio C |
Santa Teresiña | S | Polígono San Ciprián | |
Celanova | 4 | 8 | Pabellón CF B |
Maceda | 3 | 1 | A Purísima B |
D | Barbadás B |
Clasificación
Equipo | PT | X | G | E | P | GF | GC |
Pabellón B | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 70 | 6 |
Verín B | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 48 | 12 |
A Purísima B | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 42 | 20 |
Maceda | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 32 | 15 |
Celanova | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 41 | 26 |
Xinzo B | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 24 | 34 |
Calasancio C | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 29 | 30 |
Polígono San Ciprián | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 21 | 25 |
Pereiro de Aguiar B | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 3 | 89 |
Santa Teresiña | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 17 | 38 |
Barbadás B | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 13 | 45 |
Próxima xornada
Pereiro Aguiar B | - | - | XInzo B |
Calasancio C | - | - | Santa Teresiña |
Barbadás B | - | - | Celanova |
Pabellón CF B | - | - | Maceda |
Verín B | - | - | A Purísima B |
D | Polígono San Ciprián |