A Pontenova, O Corgo, Lugo e Vilalba foron sedes da primeira quenda da Copa Deputación

Última sesión para o Calasancio de Primeira, que pon fin á competición ligueira mentres resta unha sesión no resto de grupos

Copa Deputación

Primeira sesión da Copa Deputación que se disputou o sábado na Pontenova e o Corgo e o domingo en Lugo, na sede do Residencia, e en Vilalba.

Moito frío e chuvia para a gran festa do fútbol da base, que rematou coa clasificación de Porto Burela e Santiago de Foz, con marcadores moi avultados ao seu favor, e A Piringalla e Lugo B, con menos marxe. Estes catro lograron o pase o sábado.

O domingo foi a vez de Casás, Residencia, Lugo e Milagrosa, que gañaron cun avultado marcador.

GRUPO PONTENOVA G1

Resultados

Pontenova 2 2 Lourenzá
Lourenzá 3 8 Porto Burela
Porto Burela 8 1 Pontenova

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Porto Burela 6 2 2 0 0 16 4
Lourenzá 1 2 0 1 1 5 10
Pontenova 1 2 0 1 1 3 10

GRUPO POLVORÍN G2

Resultados

Santiago de Foz 6 1 Burela
Viveiro 2 2 Burela
Santiago de Foz 7 1 Viveiro

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Santiago de Foz 6 2 2 0 0 13 2
Burela 1 2 0 1 1 3 8
Viveiro 1 2 0 1 1 3 9 

 

GRUPO CORGO G1

Resultados

A Piringalla 12 1 Becerreá
Sarriana B 0 8 A Piringalla
Becerreá 5 1 Sarriana B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
A Piringalla 6 2 2 0 0 20 1
Becerreá 3 2 1 0 1 6 13
Sarriana B 0 2 0 0 2 1 13
 

GRUPO CORGO G2

Resultados

Sarriana 2 1 Corgo 
A Piringalla B 3 1 Sarriana
Corgo 0 5 A Piringalla B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
A Piringalla B 6 2 2 0 0 8 1
Sarriana 3 2 1 0 1 3 4
Corgo 0 2 0 0 2 1 7
 

GRUPO CORGO G3

Resultados

Lugo B 9 1 Abuín B
Gimnástica 2 7 Lugo B
Abuín B 0 11 Gimnástica

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo B 6 2 2 0 0 16 3
Gimnástica 3 2 1 0 1 13 7
Abuín B 0 2 0 0 2 1 20
 

 

GRUPO RESIDENCIA G1

Resultados

Casás 9 0 Abuín
Residencia B 0 3 Ferroviaria B
Residencia B 0 3 Abuín
Ferroviaria B 0 5 Casás
Abuín 1 3 Ferroviaria B
Casás 8 0 Residencia B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Casás 9 3 3 0 0 22 0
Ferroviaria B 6 3 2 0 1 6 6
Abuín 3 3 1 0 2 4 12
Residencia B 0 3 0 0 3 0 14

 

GRUPO RESIDENCIA G2

Resultados

Residencia 9 0 Milagrosa B
Palas 0 4 Residencia
Milagrosa B 0 3 Palas

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Residencia 6 2 2 0 0 13 0
Palas 3 2 1 0 1 3 4
Milagrosa B 0 2 0 0 2 0 12
 

 

GRUPO RESIDENCIA G3

Resultados

Milagrosa 3 0 Casás B
Antas 1 6 Milagrosa
Casás B 0 3 Antas

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Milagrosa 6 2 2 0 0 9 1
Antas 3 2 1 0 1 4 6
Casás B 0 2 0 0 2 0 6
 
 

 GRUPO VILALBÉS G1

Resultados

Lugo 9 2 Castro B
Ferroviaria 2 10 Ceosport B
Ferroviaria 0 7 Castro B
Ceosport B 0 9 Lugo
Castro B 2 0 Ceosport B
Lugo 9 0 Ferroviaria

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo 9 3 3 0 0 27 2
Castro B 6 3 2 0 1 11 9
Ceosport B 3 3 1 0 2 10 13
Ferroviaria 0 3 0 0 3 2 26

 

GRUPO VILALBÉS G2

Resultados

Guitiriz 5 4 Vilalbés B
Polvorín B 1 4 Guitiriz
Vilalbés B 1 1 Polvorín B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Guitiriz 6 2 2 0 0 9 5
Vilalbés B 1 2 0 1 1 5 6
Polvorín B 1 2 0 1 1 2 5
 

GRUPO VILALBÉS G3

Resultados

Vilalbés 10 2 Pol
A Piringalla D 1 7 Vilalbés
Pol 0 12 A Piringalla D

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés 6 2 2 0 0 17 3
A Piringalla D 3 2 1 0 1 13 7
Pol 0 2 0 0 2 2 22
 
 

FINAIS

Final Pontenova

Porto Burela 7 2 Burela
Santiago de Foz 7 1 Lourenzá

 Final Corgo

A Piringalla 2 0 Gimnástica
A Piringalla B 1 3 Lugo B

Final Residencia

Casás 5 0 Ferroviaria B
Residencia 4 0 Milagrosa
 

Final Vilalbés

Lugo 7 1 Castro B
Guitiriz 1 6 Vilalbés
 

Segunda Fase Lugo

Na categoría alevín quedaban dous partidos por celebrarse na fase de grupos da Segunda fase, que non tiñan repercusión sobre o resultado final a nivel clasificación.

No A1, o Lugo B, terceiro, venceu ao quinto, o Ceosport, por un un contundente 4-0. No A2, foi o Lourenzá o que venceu ao Sagrado Corazón B, o que envía aos lugueses á cuarta praza da táboa, xusto por riba dos mariñaos.

Grupo A1

Resultados pendente xornada 10

Lugo B 4 0 Ceosport
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés 30 10 10 0 0 62 18
Residencia 24 10 8 0 2 55 14
Lugo B 18 10 6 0 4 35 24
Sarriana 7 10 2 1 7 16 50
Ceosport 6 10 2 0 8 19 50
Polvorín 4 10 1 1 8 25 56

 

GRUPO A2

Resultado pendente xornada 10
Sagrado Corazón B 1 4 Lourenzá
Clasificación
 
Equipo PT X G E P GF GC
Sagrado Corazón 22 10 7 1 2 38 26
Gimástica Lucense 19 10 6 1 3 31 22
Viveiro 16 10 5 1 4 33 32
Sagrado Corazón B 15 10 5 0 5 25 31
Lourenzá 10 10 3 1 6 33 40
Piringalla B 5 10 1 2 7 21 30

 

Primeira Galicia Ourense

GRUPO A1

Chega o final da Liga na Primeira División provincial. O Calasancio, o único representante da provincia foi derrotado no último partido e remata como pechacancelas cunha única vitoria. 

No grupo de consolación, a última xornada será a próxima fin de semana, aínda que se adiantou un partido, que non tivo repercusión sobre ED Calasancio, que está terceiro, e Monforte, noveno.

Resultados xornada 18

Pabellón Promesas 3 3 UD Ourense
Rúa 2 1 Barbadás
Bosco 1 4 Xinzo
A Purísima 5 1 Calasancio
Blanco Amor 2 1 Pabellón Ourense

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Promesas 50 18 16 2 0 96 28
UD Ourense 43 18 13 4 1 85 32
Blanco Amor 41 18 13 2 3 75 27
Pabellón Ourense 27 18 8 3 7 60 46
Xinzo 27 18 8 3 7 42 40
Rúa 26 18 8 2 8 34 48
Bosco 16 18 5 1 12 37 69
A Purísima 15 18 4 3 11 42 70
Barbadás 11 18 3 2 13 30 69
Calasancio 3 18 1 0 17 29 101

 

GRUPO B1

Resultados xornada 18 (25/05)

Velle 4 7 Arenteiro
ED Calasancio - - Pereiro de Aguiar
Pol. San Ciprián - - Verín
Celanova - - Monforte
Terras de Maside - - Santa Teresiña

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pol. San Ciprián 42 17 14 0 3 61 23
Terras de Maside 40 17 13 1 3 54 30
ED Calasancio 37 17 12 1 4 51 26
Santa Teresiña 32 17 10 2 5 56 24
Arenteiro 27 18 9 0 9 55 49
Verín 23 17 7 2 8 42 52
Celanova 21 17 6 3 8 45 41
Velle 19 18 6 1 11 48 52
Monforte 7 17 2 1 14 34 104
Pereiro Aguiar 4 17 1 1 15 33 78

 

Segunda Galicia Ourense

No último grupo de Segunda quedan aínda xornadas por disputarse. Os dous equipos da provincia están parte baixa despois de volver perder esta fin de semana. O ED Calasancio B foi goleado polo líder, mentres que o Monforte B tamén foi derrotado aínda que por menos marxe.

 

GRUPO B3

Resultados xornada 16

Bosco B 4 8 Xinzo B
Santa Teresiña B 5 3 Monforte B
Terras de Maside B 2 7 Cea
ED Calasancio B 1 9 Cented Academy
  D San Ciprián B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Cented Academy 43 15 14 1 0 91 24
Santa Teresiña B 28 14 8 4 2 55 34
Pol. San Ciprián B 24 14 7 3 4 44 27
Cea 24 14 7 3 4 39 41
Bosco B 20 15 6 2 7 49 46
Xinzo B 14 14 4 2 8 36 57
ED Calasancio B 12 14 4 0 10 27 65
Monforte B 10 14 3 1 10 27 50
Terras de Maside B 9 14 3 0 11 31 55

Próxima xornada

Xinzo B - - Santa Teresiña B
Monforte B - - Terras de Maside B
Cea - - ED Calasancio B
Cented Academy - - San Ciprián B
  D Bosco B