O Casás arrebátalle ao Porto Burela no verde a segunda praza da táboa

Goleada contundente ante o Cee para o ED Calasancio feminino, que está tendo moi bo inicio de fase

Segunda Fase Lugo

No grupo Promoción, o Casás quítalle o segundo posto ao Porto Burela, logo de vencelo esta fin de semana cun resultado de 1-2. O Lugo B, que xogará a semana que vén, segue ocupando o liderado.

No grupo A1 o Vilalbés, malia ser o líder, venceu cun axustado 3-2 ao Ceosport, situado pola zona morna. O Residencia golea (5-0) á Sarriana, o pechacancelas do grupo.

No grupo A2, o derbi de club entre o Sagrado Coranzón e o Sagrado Corazón B, o líder do grupo, remata coa vitoria do primeiro, que sobe ata a segunda praza. Tamén, no grupo A3, houbo un cambio no segundo lugar polo Castro (0-4 co Guitiriz) que lle quita o sitio ao Atlético Abuín, que xogará a semana que vén.

No grupo A4, malia saír derrotado, o Fonsagrada sobe ata o terceiro posto e quítalle o sitio ao Castro B, que rematou en táboas coa Milagrosa B.

No grupo A5, o Polvorín B venceu á Pontenova e quítalle a segunda praza. No primeiro posto mantense o Vilalbés B, que gañou cun contudente 1-6 ao Corgo, situado no último banzo.

O líder do grupo A6, o Residencia B, golea contundentemente ao Pol, (0-5), que ocupa a última praza. Cun resultado de 5-2 venceu o Atlético Abuín ao Monterroso, igual que a Sarriana B (primeira praza) ao Sagrado Corazón C (terceiro posto), no grupo A7.

GRUPO PROMOCIÓN

Resultados xornada 6

Milagrosa 2 0 Santiago de Foz
Lugo B A Piringalla
Porto Burela 1 2 Casás
Clasificación
 
Equipo PT X G E P GF GC
Lugo B 20 5 5 0 0 24 2
Porto Burela 15 6 4 0 2 14 14
Casás 14 6 3 0 3 16 12
Santiago de Foz 9 6 2 1 3 10 15
Piringalla 6 5 1 1 3 7 16
Milagrosa 6 6 1 0 5 7 19

Próxima xornada

Casás - - Milagrosa
Santiago de Foz - - Lugo B
Piringalla - - Porto Burela
 

Grupo A1

Resultados xornada 6

Vilalbés 3 2 Ceosport
Residencia 5 0 Sarriana
Polvorín A Lugo B
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés 18 6 6 0 0 40 10
Residencia 15 6 5 0 1 33 10
Lugo B 9 5 3 0 2 18 12
Polvorín 3 5 1 0 4 12 25
Ceosport 3 6 1 0 5 10 30
Sarriana 3 6 1 0 5 7 33

Próxima xornada

Lugo B - - Vilalbés
Ceosport - - Residencia
Sarriana - - Polvorín
 

GRUPO A2

Resultados xornada 6
 
Piringalla B 3 3 Lourenzá
Viveiro 2 3 Gimástica Lucense
Sagrado Corazón 6 0 Sagrado Corazón B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Sagrado Corazón B 12 6 4 0 2 21 20
Sagrado Corazón 10 6 3 1 2 19 17
Gimástica Lucense 10 6 3 1 2 21 16
Viveiro 10 6 3 1 2 21 20
Piringalla B 5 6 1 2 3 15 16
Lourenzá 4 6 1 1 4 19 27

Próxima xornada

Sagrado Corazón B - - Piringalla B
Lourenzá - - Viveiro
Gimástica Lucense - - Sagrado Corazón
 
GRUPO A3
Resultados xornada 6
Guitiriz 0 4 Castro
Palas 6 2 Becerreá
Piringalla D A Atlético Abuín
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Palas 16 6 5 1 0 22 7
Castro 15 6 5 0 1 25 10
Atlético Abuín 10 5 3 1 1 13 10
Piringalla D 6 5 2 0 3 14 13
Guitiriz 3 6 1 0 5 11 22
Becerreá 0 6 0 0 6 10 33

Próxima xornada

Atlético Abuín - - Guitiriz
Castro - - Palas
Becerreá - - Piringalla D
 

GRUPO A4

Resultados xornada 6
Antas A Burela
Fonsagrada 1 2 Ferroviaria B
Castro B 2 2 Milagrosa B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Antas 10 5 3 1 1 24 21
Ferroviaria B 12 6 4 0 2 14 11
Fonsagrada 9 6 3 0 3 20 15
Castro B 9 6 2 3 1 19 16
Burela 5 5 1 2 2 11 12
Milagrosa B 2 6 0 2 4 6 19

Próxima xornada

Milagrosa B - - Antas
Fonsagrada - - Burela
Ferroviaria B - - Castro B
 

GRUPO A5

Resultados xornada 6
Ferroviaria A Casás B
Pontenova 5 6 Polvorín B
Corgo 1 6 Vilalbés B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés B 13 6 4 1 1 28 17
Polvorín B 12 6 4 0 2 20 21
Pontenova 9 6 3 0 3 26 25
Casás B 7 5 2 1 2 10 12
Ferroviaria 6 5 2 0 3 20 14
Corgo 3 6 1 0 5 14 29

Próxima xornada

Vilalbés B - - Ferroviaria
Casás B - - Pontenova
Polvorín B - - Corgo
 
GRUPO A6

Resultados xornada 6

San Roque 2 2 Porto Burela B
Atlético Abuín B 5 2 Monterroso
Pol 0 5 Residencia B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Residencia B 18 6 6 0 0 28 3
Atlético Abuín B 15 6 5 0 1 34 16
Monterroso 7 6 2 1 3 21 30
San Roque 6 6 1 3 2 15 18
Porto Burela B 5 6 1 2 3 11 25
Pol 0 6 0 0 6 9 26

Próxima xornada

Residencia B - - San Roque
Monterroso - - Pol

GRUPO A7

Resultados xornada 6

Ceosport B 3 2 Piringalla C
Sagrado Corazón C 2 5 Sarriana B
  D San Ciprián

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana B 13 5 4 1 0 20 9
Ceosport B 10 5 3 1 1 23 9
Sagrado Corazón C 7 5 2 1 2 11 10
Piringalla C 2 5 0 2 3 8 16
San Ciprián 1 4 0 1 3 5 23

Próxima xornada 

Piringalla C - - Sagrado Corazón C
Sarriana B - - San Ciprián
  D Ceosport B

Primeira Galicia Ourense

GRUPO A1

O Calasancio, que segue ocupando os últimos postos, saíu derrotado cun axustado 1-3 contra o Barbadás, que tamén se situaba na zona morna.

Resultados xornada 13

Blanco Amor 1 0 Xinzo
Calasancio 1 3 Barbadás
Pabellón Ourense 1 7 UD Ourense
A Purísima 2 4 Pabellón Promesas
Bosco 1 2 Rúa

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellón Promesas 37 13 12 1 0 69 19
UD Ourense 32 13 10 2 1 56 21
Blanco Amor 29 13 9 2 2 59 19
Pabellón Ourense 20 13 6 2 5 40 33
Xinzo 19 13 6 1 6 32 31
Rúa 16 13 5 1 7 27 38
Barbadás 11 13 3 2 8 24 47
A Purísima 11 13 3 2 8 31 57
Bosco 10 13 3 1 9 25 49
Calasancio 3 13 1 0 12 21 70

Próxima xornada

Barbadás - - Xinzo
UD Ourense - - Calasancio
Pabellón Promesas - - Pabellón Ourense
Rúa - - A Purísima
Bosco - - Blanco Amor

GRUPO B1

O Monforte empata co Pereiro Aguiar, que ocupa o último posto, e se mantén no penúltimo posto. O ED Calasancio non puido facer fronte ao líder, o Pol. San Ciprián, e saíu derrotado cun resultado de 3-1. 

Resultados xornada 13

Terras de Maside 2 1 Verín
Monforte 4 4 Pereiro de Aguiar
Santa Teresiña 4 1 Arenteiro
Celanova 4 2 Velle
Pol. San Ciprián 3 1 ED Calasancio

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Pol. San Ciprián 33 13 11 0 2 52 19
ED Calasancio 28 13 9 1 3 36 20
Santa Teresiña 28 13 9 1 3 49 16
Terras de Maside 28 13 9 1 3 39 24
Celanova 20 13 6 2 5 34 30
Arenteiro 18 13 6 0 7 31 34
Verín 14 13 4 2 7 31 45
Velle 10 13 3 1 9 29 36
Monforte 7 13 2 1 10 29 74
Pereiro Aguiar 4 13 1 1 11 25 57

Próxima xornada 

Terras de Maside - - Verín
Monforte - - Pereiro de Aguiar
Santa Teresiña - - Arenteiro
Celanova - - Velle
Pol. San Ciprián - - ED Calasancio

Segunda Galicia Ourense

GRUPO TÍTULO

Unha mala xornada tivo o ED Chantada (0-2) que non puido marcar ningún tanto, fronte ao seu rival, que meteu dous goles. Os chantadinos seguen ocupando a última praza.

Resultados xornada 10

ED Chantada 0 2 A Purísima B
Celanova B 4 5 UD Ourense B
Pabellón Promesas B 5 1 Rúa B
Ribadavia 1 5 Verín B
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Ourense B 24 10 8 0 2 44 30
Pabellón Promesas B 22 10 7 1 2 35 16
Verín B 22 10 7 1 2 32 18
A Purísima B 15 10 5 0 5 23 29
Rúa B 12 10 4 0 6 20 34
Ribadavia 11 10 3 2 5 36 31
Celanova B 7 10 2 1 7 28 45
ED Chantada 4 10 1 1 8 16 31

Próxima xornada

Verín B - - ED Chantada
A Purísima B - - Celanova B
UD Ourense B - - Pabellón Promesas B
Rúa B - - Ribadavia

GRUPO B2

Malia que se enfrontaba ao líder, o Calasancio B rematou en táboas o duelo co Allariz e mantense na quinta praza.

Resultados xornada 10

Calasancio B 2 2 Allariz
Arenteiro B 4 4 A Peroxa
Blanco Amor B 1 3 Barbadás C
A Purísima C 3 4 Pereiro Aguiar B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Allariz 20 10 6 2 2 45 22
Arenteiro B 20 10 6 2 2 26 18
Pereiro Aguiar B 19 10 6 1 3 32 27
A Peroxa 17 10 5 2 3 39 27
Calasancio B 15 10 4 3 3 24 30
Barbadás C 14 10 4 2 4 22 27
A Purísima C 4 10 1 1 8 25 46
Blanco Amor B 3 10 0 3 7 13 29

Próxima xornada

Pereiro Aguiar B - - Calasancio B
Allariz - - Arenteiro B
A Peroxa - - Blanco Amor B
Barbadás C - - A Purísima C

GRUPO B3

Logo dunha xeira de derrotas, o ED Calasancio faise co marcador e vence ao Bosco B, polo que sae da última praza e muda ata o sexto posto na táboa, quitandolle o posto ao Monforte B que, pola contra, non foi quen de vencer ao líder do grupo, o Cented Academy, e encaixou un resultado de 5-3.

Resultados xornada 11

Cented Academy 5 3 Monforte B
San Ciprián B 5 2 Xinzo B
ED Calasancio B 3 2 Bosco B
Terras de Maside B 1 6 Santa Teresiña B
  D Cea
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Cented Academy 28 10 9 1 0 61 18
San Ciprián B 21 10 6 3 1 34 17
Santa Teresiña B 18 9 5 3 1 36 18
Bosco B 17 10 5 2 3 34 23
Cea 13 9 4 1 4 16 29
ED Calasancio B 9 10 3 0 7 20 39
Monforte B 7 10 2 1 7 17 35
Xinzo B 7 10 2 1 7 20 43
Terras de Maside B 6 10 2 0 8 22 38

Próxima xornada

Cented Academy - - Monforte B
San Ciprián B - - Xinzo B
ED Calasancio B - - Bosco B
Terras de Maside B - - Santa Teresiña B
  D Cea

Primeira Galicia Femenina

GRUPO D1

Vitoria cunha goleada contundente para o ED Calasancio, que está tendo moi bo inicio de fase, contra o Cee, cun resultado de 9-1.

Resultados xornada 2

ED Calasancio 9 1 Cee
Orzán 3 2 Alondras
Narón 1 0  Lóstrego
Atl. Arteixo 1 5 Cambados
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
ED Calasancio 6 2 2 0 0 12 2
Cambados 6 2 2 0 0 9 2
Orzán 6 2 2 0 0 5 3
Atl. Arteixo 3 2 1 0 1 5 7
Narón 3 2 1 0 1 2 4
Lóstrego 0 2 0 0 2 1 3
Alondras 0 2 0 0 2 3 6
Cee 0 2 0 0 2 3 13

Próxima xornada

ED Calasancio - - Orzán
Alondras - - Narón
 Lóstrego - - Atl. Arteixo
Cee - - Cambados