O Lugo B ponse líder do grupo 1 de Primeira logo de vencer ao Vilalbés

O ED Calasancio feminino ascende ata a segunda posición logo da súa vitoria contra o Lóstrego, cun resultado de 5-2.

Primeira Galicia Lugo

GRUPO 1

O Porto Burela ponse na cabeza da táboa logo de saír gañador, pola mínima, contra o Santiago de Foz

O Residencia e o Milagrosa rematan en empate e local ascende un posto, quitandolle o lugar o visitante. 

O partido do Vilalbés e o Castro foi aplazado para a próxima fin de semana.

Resultados xornada 8

Milagrosa 1 1 Residencia
Santiago de Foz 0 1 Porto Burela
Vilalbés A Castro
  D Lugo B
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Porto Burela 14 7 4 2 1 19 11
Lugo B 12 6 4 0 2 16 12
Vilalbés 9 6 2 3 1 10 6
Santiago de Foz 9 7 2 3 2 13 13
Milagrosa 9 7 2 3 2 10 10
Residencia 7 7 1 4 2 13 15
Castro 1 6 0 1 5 12 26

Próxima xornada

Residencia - - Lugo B
Porto Burela - - Santiago de Foz
Castro - - Vilalbés
  D Milagrosa
 

GRUPO 2

 O Lugo segue liderando invicto logo do seu sexto partido consecutivo gañado, nesa ocasión, contra o Sarriana, cun contundente 9-0.

Resultados xornada 8

Casás 5 1 Polvorín
Lugo 9 0 Sarriana
Piringalla 6 1 Ceosport
  D Abuín

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo 21 7 7 0 0 55 2
Casás 18 7 6 0 1 38 13
Piringalla 15 7 5 0 2 31 14
Polvorín 7 7 2 1 4 12 33
Sarriana 6 7 2 0 5 10 32
Ceosport 4 7 1 1 5 17 42
Abuín 0 6 0 0 6 4 31

Próxima xornada

Polvorín - - Lugo
Sarriana - - Piringalla
Ceosport - - Abuín
  D Casás

Primeira Galicia Ourense

O ED Calasancio, situado na zona morna da táboa, sae vencedor no derbi local contra o Monforte que segue de pechacancelas.

O Calasancio rematou en táboas o duelo co Arenteiro. O equipo dos Escolapios segue situado no grupo titular.

Resultados xornada 8

ED Calasancio 4 1 Monforte
Blanco Amor 11 0 Pereiro Aguiar
Arenteiro 2 2 Calasancio
Rúa 10 0 Terras de Maside
A Purísima 0 4 Pabellón Ourense

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Blanco Amor 24 8 8 0 0 63 1
Pabellón Ourense 19 8 6 1 1 51 5
Rúa 19 8 6 1 1 41 11
A Purísima 15 8 5 0 3 26 19
Calasancio 13 8 4 1 3 26 31
Terras de Maside 10 8 3 1 4 19 29
ED Calasancio 9 8 3 0 5 15 21
Arenteiro 4 8 1 1 6 13 43
Pereiro de Aguiar 4 8 1 1 6 11 51
Monforte 0 8 0 0 8 11 65

Próxima xornada

Monforte - - Blanco Amor
Pereiro Aguiar - - Arenteiro
Calasancio - - Rúa
Terras de Maside - - A Purísima
Pabellón Ourense - - ED Calasancio
 

Segunda Galicia Lugo

GRUPO 1

A Pontenova, que acadou unha vitoria moi contundente contra o San Ciprián (9-2), ascende ata a terceira posición, quitándolle o posto ao Viveiro, que non xogou esta fin de semana xa que o seu partido contra o Burela, aprazouse ata dentro de dúas fins de semana.

Resultados xornada 4

Pontenova 9 2 San Ciprián
Burela A Viveiro
Lourenzá 4 2 Porto Burela B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lourenzá 12 4 4 0 0 34 5
Burela 7 4 2 1 1 15 7
Pontenova 7 4 2 1 1 20 15
Viveiro 5 3 1 2 0 15 7
Porto Burela B 0 3 0 0 3 1 16
San Ciprián 0 4 0 0 4 3 38

Próxima xornada

San Ciprián - - Porto Burela B
Viveiro - - Lourenzá
Burela - - Pontenova

GRUPO 2

O Sagrado Corazón, que xa conta coa súa quinta vitoria, nesta ocasión contra o Residencia B (5-2), segue como cabeza de líder.

Non houbo máis modificacións nos postos desta xornada.

Resultado xornada 7

Sagrado Corazón 5 2 Residencia B
Piringalla D 4 1 Ferroviaria
Ceosport B 1 5 Fonsagrada
  D Vilalbés B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sagrado Corazón 15 6 5 0 1 31 12
Piringalla D 15 6 5 0 1 16 8
Fonsagrada 11 6 3 2 1 28 18
Vilalbés B 8 6 2 2 2 18 12
Ferroviaria 4 6 1 1 4 16 25
Ceosport B 4 6 1 1 4 9 27
Residencia B 3 6 1 0 5 13 29

Próxima xornada

Ceosport B - - Vilalbés B
Piringalla D - - Fonsagrada
Sagrado Corazón - - Ferroviaria
  D Residencia B

GRUPO 3

O Sagrado Corazón B segue liderando invicto, como máximo goleador da tempada, logo dun 2-5 contra o Ferroviaria B, situado na segunda posición.

O partido do Pol e o Castro B aprázase á próxima fin de semana.

Resultados xornada 7

Piringalla C 3 1 San Roque
Pol A Castro B
Ferroviaria B 2 5 Sagrado Corazón B
  D Guitiriz

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sagrado Corazón B 18 6 6 0 0 32 8
Ferroviaria B 12 5 4 0 1 24 6
Guitiriz 10 5 3 1 1 19 11
Castro B 6 5 2 0 3 13 13
Pol 4 5 1 1 3 10 20
San Roque 3 6 1 0 5 10 28
Piringalla C 3 6 1 0 5 7 29

Próxima xornada

Ferroviaria B - - Guitiriz
Pol - - Sagrado Corazón B
Piringalla C - - Castro B
  D San Roque

GRUPO 4

O Corgo e o Casás B mudan postos, logo da súa vitoria cotra a Sarriana B, cun resultado de 1-3. O equipo rival segue nos postos máis baixos con só un partido gañado.

Resultado xornada 7

Sarriana B 1 3 Casás B
Becerreá 5 3 Milagrosa B
Gimnástica Lucense 6 3 Corgo
  D Maristas Abuín B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Gimnástica Lucense 18 6 6 0 0 24 7
Becerreá 15 6 5 0 1 19 13
Milagrosa B 10 3 6 1 2 21 14
Casás B 9 6 3 0 3 11 15
Corgo 7 6 2 1 3 14 16
Sarriana B 3 6 1 0 5 18 25
Maristas Abuín B 0 6 0 0 6 8 25

Próxima xornada

Gimnástica Lucense - - Maristas Abuín B
Becerreá - - Corgo
Sarriana B - - Milagrosa B
  D Casás B

GRUPO 5

Modificacións na zona alta da táboa. O Antas ponse como líder da clasificación, logo da súa goleada contra o Monterroso cun resultado de 6-2, polo que o Palas muda ata a terceira posición pola derrota contra o Polvorín B (2-1).

O Piringalla D, cunha vitoria tamén contundente contra o Sagrado Corazón B (7-1), ascende ata a segunda posición. Na zona baixa todo segue igual.

Resultados xornada 4

Antas 6 2 Monterroso
Polvorín B 2 1 Palas
Piringalla B 7 1 Sagrado Corazón B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Antas 9 4 3 0 1 20 11
Piringalla B 9 4 3 0 1 16 7
Palas 9 4 3 0 1 14 5
Sagrado Corazón C 3 4 1 0 3 13 15
Monterroso 3 4 1 0 3 7 18
Polvorín B 3 4 1 0 3 9 23

Próxima xornada

Monterroso - - Polvorín B
Palas - - Piringalla B
Sagrado Corazón B - - Antas

 

Segunda Galicia Ourense

O ED Chantada, que venceu no partido contra o Barco (5-4), sitúase na cuarta posición cun empate a puntos co tercer equipo da clasificación.

O Monforte B continúa nos últimos postos, logo da súa derrota, pola mínima diferenza (2-1), contra á Purísima C.

Entre os útimos postos tamén se atopa o Calasancio B,  cunha derrota contundente contra o Pabellón Ourense C. Nesta xornada descendeu un posto.

O ED Calasancio B, que descansaba esta xornada, segue como pechacancelas.

Resultados xornada 8

UD Ourense B 5 2 Rúa B
ED Chantada 5 4 Barco
Calasancio B 0 4 Pabellón Ourense B
A Purísima C 2 1 Monforte B
Barbadás C D ED Calasancio B
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
UB Ourense B 21 7 7 0 0 52 10
Rúa B 16 7 5 1 1 35 12
Pabellón Ourense B 16 8 5 1 2 33 13
Chantada 16 7 5 1 1 24 21
Barco 12 7 4 0 3 13 17
Barbadás C 10 7 3 1 3 31 24
Calasancio B 10 7 3 1 3 15 20
A Purísima C 10 7 3 1 3 6 14
Monforte B 6 8 2 0 6 7 44
ED Calasancio B 0 7 0 0 7 6 47


Próxima xornada

Barcadás C - - Ourense B
Rúa B - - ED Chantada
Barco - - Calasancio B
Pabellón Ourense B - - A Purísima C
ED Calasancio B D Monforte B
 
 

Liga Galega Femenina

O ED Calasancio ascende ata a segunda posición logo da súa vitoria contra o Lóstrego, cun resultado de 5-2.

Resultados xornada 4

Tomiño 0 5 Mos
San Mateo 0 2 Valladares
Rosalía Azul 3 1 Rosalía Amarelo B
ED Calasancio 5 2 Lóstrego
 
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Mos 12 4 4 0 0 26 2
ED Calasancio 9 4 3 0 1 25 9
Lóstrego 9 4 3 0 1 14 6
Valladares 9 4 3 0 1 10 5
Tomiño 3 4 1 0 3 1 14
Rosalía Azul 3 4 1 0 3 4 26
Rosalía Amarelo B 1 4 0 1 3 3 9
San Mateo 1 4 0 1 3 4 16


Próxima xornada

Tomiño - - San Mateo
Valladares - - Rosalía Azul
Rosalía Amarelo B - - ED Calasancio
Mos - - Lóstrego