O Lugo remata a tempada como subcampión galego logo de caer na final ante o Celta

O Xove Lago, que tamén clasificou como cabeza de grupo na fase inicial, caeu ante o Deportivo na semifinal

Fase Final Galega

O CD Lugo e o Xove Lago fixeron un gran papel esta fin de semana na Fase Final do Campionato Galego xa que ambos os dous chegaron ás semifinais. O equipo mariñao caeu ante o Deportivo mentres que o Lugo venceu con rotundidade ao Xinzo e entrou na final, pero non puido co Celta, que é o novo Campión Galego, mentres que o albivermello queda como subcampión.

GRUPO A

Resultados 

Lugo 1 1 Deportivo
Cidade de Ribeira 8 0 Fisterra
Fisterra 0 3 Lugo
Ural 1 4 Cidade de Ribeira
Lugo 1 1 Cidade de Ribeira
Deportivo 1 2 Ural
Ural 1 3 Lugo
Deportivo 12 1 Fisterra
Cidade de Ribeira 0 5 Deportivo
Fisterra 2 1 Ural

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo 8 4 2 2 0 8 3
Deportivo 7 4 2 1 1 19 4
Cidade de Ribeira 7 4 2 1 1 13 7
Ural 3 4 1 0 3 5 10
Fisterra 3 4 1 0 3 3 24

 

GRUPO B

Resultados 

Narón B 2 4 Xuventude Oroso
Xove Lago 0 0 Fabril
Fabril 1 0 Narón B
Conxo 0 2 Xove Lago
Narón B 0 4 Xove Lago
Xuventude Oroso 1 0 Conxo
Conxo 0 1 Narón B
Xuventude Oroso 2 0 Fabril
Xove Lago 1 0 Xuventude Oroso
Fabril 3 1 Conxo

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Xove Lago 10 4 3 1 0 7 0
Xuventude Oroso 9 4 3 0 1 7 3
Fabril 7 4 2 1 1 4 3
Narón B 3 4 1 0 3 3 9
Conxo Santiago 0 4 0 0 4 1 7

FASE FINAL

Semifinal Norte

Xove Lago 0 6 Deportivo
Lugo 2 1 Xuventude de Oroso

Semifinal Alevín

Celta 3 0 Deportivo
Lugo 7 2 Xinzo
3º e 4º posto 
Deportivo 2 2 Xinzo
Final 
Celta 6 0 Lugo
 

 

​Copa Deputación

GRUPO A PONTENOVA

Resultados liguilla 

Ferroviaria B 2 2 Polvorín
Lugo B 8 0 Vilalbés C
Lugo B 8 0 Polvorín
Vilalbés C 4 2 Ferroviaria B
Polvorín 1 1 Vilalbés C
Ferroviaria B 0 9 Lugo B
Pontenova 1 7 Ferroviaria C
Vilalbés 8 0 Polvorín B
Vilalbés 7 0 Ferroviaria C
Polvorín B 6 4 Pontenova
Ferroviaria C 3 1 Polvorín B
Pontenova 1 8 Vilalbés
Milagrosa B 1 11 Piringalla D
Vilalbés B 8 0 Milagrosa B
Piringalla D 3 1 Vilalbés B
Semifinal 
Lugo B 8 0 Ferroviaria
Vilalbés 0 3 Piringalla D

 

GRUPO XOVE

Resultados liguilla

Porto Burela B 1 4 EF Viveiro
Xove Lago 5 0 Gimnástica Lucense
Xove Lago 7 0 EF Viveiro
Gimnástica Lucense 6 0 Porto Burela B
EF Viveiro 0 1 Gimnástica Lucense
Porto Burela B 9 0 Xove Lago
Lourenzá 4 0 Foz B
SD Viveiro 7 1 Piringalla B
SD Viveiro 3 1 Foz B
Piringalla B 4 1 Lourenzá
Foz B 1 1 Piringalla B
Lourenzá 1 7 SD Viveiro
Foz 0 0 Piringalla C
Foz 3 1 Porto Burele
Porto Burela 6 1 Piringalla C
Semifinal 
Xove Lago 8 0 Gimnástica
Viveiro 3 1 Foz

 

GRUPO CASTRO

Resultados liguilla

Casás 0 2 Castro B
Milagrosa 4 2 Becerreá
Milagrosa 4 0 Castro B
Becerreá 1 1 Casás
Castro B 1 6 Becerreá
Casás 0 7 Milagrosa
Abuín B 0 10 San Roque
Casás B 10 2 Sagrado Corazón B
Casás B 1 1 San Roque
Sagrado Corazón B 5 1 Abuín B
San Roque 4 1 Sagrado Corazón B
Abuín B 0 6 Casás B
Sagrado Corazón 5 0 Ferroviaria
Sagrado Corazón 3 3 Castro
Castro 1 5 Ferroviaria
Semifinal 
Milagrosa 4 3 San Roque
Casás B 1 3 Sagrado Corazón

 

GRUPO RESIDENCIA

Resultados liguilla

Antas 0 3 Sarriana
Residecia B 9 2 Antas
Sarriana 3 1 Residencia B
Sarriana B 0 6 Monterroso
Residencia 4 0 Corgo
Residencia 4 1 Monterroso
Corgo 5 1 Sarriana B
Monterroso 1 2 Corgo
Sarriana B 0 5 Residencia
Piringalla 0 0 Palas
Piringalla 1 0 Abuín
Abuín 6 2 Palas
Semifinal 
Sarriana 5 2 Corgo
Residencia 2 0 Piringalla


Segunda Ourense 

Remata a segunda fase na Segunda División alevín do grupo de Ourense con goleada do Chantada, que mantén a segunda praza do grupo D1. O Calasancio C, tamén do mesmo grupo, perdeu e finaliza último. O Monforte sumou un punto do empate co Barbadás B e finalmente será terceiro do grupo medio e o Calasancio B, terceiro tamén no grupo D3, acaba a tempada con derrota.

GRUPO D1

Resultados xornada 14

Santa Teresiña B 7 3 A Purísima B
Ribadavia 1 7 Chantada
Calasancio C 1 4 Nogueira de Ramuín
Pabellón CF B 0 6 UD Ourense B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
UD Ourense B 37 14 12 1 1 84 20
Chantada 36 14 12 0 2 56 24
Ribadavia 20 14 6 2 6 54 62
Pabellón Ourense CF B 19 14 6 1 7 44 42
Nogueira Ramuín 17 14 5 2 7 31 45
Santa Teresiña B 16 14 5 1 8 39 45
A Purísima B 13 14 3 4 7 23 45
Calasancio C 4 14 1 1 12 25 73

 

 

GRUPO D2

Resultados xornada 14

Barbadás B 3 3 Monforte
Pol. San Ciprián B 2 0 Verín C
Xinzo B 4 2 Secundino Basalo
Amencer  3 1 Terras de Maside B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Amencer 37 14 12 1 1 42 18
Secundino Basalo 29 14 9 2 3 47 28
Monforte 22 13 6 4 3 42 29
Xinzo B 17 13 5 2 6 29 34
Pol. San Ciprián B 13 14 3 4 7 19 35
Verín C 13 13 5 1 7 30 35
Terras de Maside B 11 14 3 2 9 28 40
Barbadás B 7 13 1 4 8 23 41

 

 

GRUPO D3

Resultados xornada 14

Velle B 1 2 Pereiro de Aguiar
A Peroxa S Barco
Barbadás C 4 2 Calasancio B
Celanova B 9 5 Ourense CF B
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Celanova B 32 14 10 2 2 52 24
Barco 26 13 8 2 3 57 31
Calasancio B 25 14 8 1 5 36 28
A Peroxa 21 13 6 3 4 32 20
Velle B 20 14 6 2 6 32 32
Barbadás C 20 14 6 2 6 29 32
Pereiro Aguiar 14 14 4 2 8 35 50
Ourense CF B 0 14 0 0 14 20 76

 

Copa Deputación Segunda 

Oitavos (27/05)

Monforte - - Ribadavia
Nogueira Ramuin - - UD Ourense B
Verín B - - Terras de Maside B
Pol. San Ciprián - - Terras de Maside
Cented Academy - - Santa Teresiña B
Pabellón ED - - Allariz
Pol. San Ciprián B - - Calasancio C
Amencer - - Calasancio B
 

 

Copa Deputación Primeira 

Cuartos (3/06)

Calasancio - - Pabellón Ourense
UD Ourense - - Celanova
Pabelllón Promesas - - Verín
Xinzo - - Rúa