O Residencia logra unha praza na promoción, como Lugo e Xove Lago, a falta de dúas xornadas

No Sur, o Calasacio A mantense cuarto mentres en Segunda disputaron a penúltima xornada e xa está todo decidido para a seguinta fase, agás co Calasancio C, que ten opcións
  1. Primeira Lugo 
  2. Segunda Lugo
  3. Primeira Ourense
  4. Segunda Ourense

Primeira Lugo

A estruendosa goleada do Lugo marca a xornada, na que o conxunto albivermello meteu 16 goles. Ademais, o Residencia asegura a súa praza no grupo de promoción a falta de dúas xornadas. Destacaron tamén dous aprazamentos, un por grupo

GRUPO 1A

Resultados xornada 12

Vilalbés 1 4 Viveiro
San Roque A Lugo B
Foz 3 0 Porto Burela
  D Xove Lago
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Xove Lago 27 9 9 0 0 74 5
Lugo B 19 9 6 1 2 38 11
Foz 18 10 5 4 3 16 13
Viveiro 17 10 5 2 3 30 35
Porto Burela 8 11 2 2 7 20 55
Vilalbés 5 10 1 2 7 19 36
San Roque 2 9 0 2 7 10 52

Próxima xornada 

Viveiro - - San Roque
Lugo B - - Foz
Porto Burela - - Xove Lago
  D Vilalbés
 

 

GRUPO 1B

Resultados xornada 12

Milagrosa A Piringalla
Residencia 5 2 Sagrado Corazón
Lugo 16 1 Abuín
  D Ceosport

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo 30 10 10 0 0 72 4
Residencia 22 10 7 1 2 34 17
Piringalla 17 9 5 2 2 20 19
Milagrosa 15 10 5 0 5 24 28
Abuín 11 11 3 2 6 23 49
Sagrado Corazón 7 10 2 1 7 23 42
Ceosport 0 10 0 0 10 13 50

Próxima xornada

Piringalla - - Residencia
Sagrado Corazón - - Lugo
Abuín - - Ceosport
  D Milagrosa

 

Segunda Lugo

O Vilalbés B aproveitou o descanso do EF Viveiro para poñerse líder cun punto por riba. Ademais, a Sarriana marcou 14 goles na xornada. O equipo branco, xunto ao Casás, son os únicos líderes con moita marxe. O resto teñen como moito tres puntos de diferenza co segundo.

GRUPO 2A

Resultados xornada 12

Vilalbés C 5 6 Lourenzá
Porto Burela B 2 6 Vilalbés B
Foz B 7 0 Pontenova
  D EF Viveiro

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés B 25 10 8 1 1 49 17
EF Viveiro 24 10 8 0 2 42 14
Foz B 23 10 7 2 1 37 13
Vilalbés C 13 10 4 1 5 49 34
Lourenzá 11 11 3 2 6 43 34
Pontenova 7 11 2 1 8 21 79
Porto Burela B 1 10 0 1 9 11 61

Próxima xornada 

Lourenzá - - Porto Burela B
Vilalbés B - - Foz B
Pontenova - - EF Viveiro
  D Vilalbés C

 

GRUPO 2B

Resultados xornada 9

Ferroviaria 1 1 Piringalla D
Corgo 8 3 Abuín B
Casás 1 3 Castro B

Clasificación

 
Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla D 20 9 6 2 1 34 10
Ferroviaria 17 9 5 2 2 16 14
Castro B 16 9 5 1 3 36 16
Corgo 13 9 4 1 4 31 26
Casás 8 9 3 3 5 18 20
Abuín B 3 9 1 0 8 14 63

Próxima xornada 

 
Abuín B - - Ferroviaria
Castro B - - Corgo
Piringalla D - - Casás
 

GRUPO 2C

Resultados xornada 12

Piringalla C 2 1 Sagrado Corazón B
Casás B 7 2 Sarriana B
Castro 7 0 Polvorín
  D Ferroviaria B

Clasificación

 
Equipo PT X G E P GF GC
Casás B 30 10 10 0 0 43 15
Polvorín 19 10 6 1 3 40 22
Castro 18 11 6 0 5 38 33
Ferroviaria B 11 10 3 2 5 16 22
Sarriana B 10 10 3 1 6 15 33
Sagrado Corazón B 10 10 3 1 6 25 30
Piringalla C 7 11 2 1 8 14 36

Próxima xornada 

Sagrado Corazón B - - Casás B
Sarriana B - - Castro
Polvorín - - Ferroviaria B
  D Piringalla C
 

 

GRUPO 2D

Resultados xornada 9

Piringalla B 6 3 Ferroviaria C
Antas 1 2 Palas
Residencia B 2 7 Monterroso

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Monterroso 24 9 8 0 1 45 22
A Piringalla B 21 9 7 0 2 50 26
Palas 11 9 3 2 4 20 28
Residencia B 9 9 3 0 6 33 46
Ferroviaria C 8 9 2 2 5 20 30
Antas 6 9 2 0 7 20 36

Próxima xornada

Palas - - Piringalla B
Monterroso - - Antas
Ferroviaria C - - Residencia B

 

GRUPO 2E

Resultados xornada 9

 
Polvorín B 2 3 Ceosport B
Milagrosa B  1 14 Sarriana
Gimnástica 4 1 Becerreá

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 27 9 9 0 0 74 8
Gimnástica 19 9 6 1 2 34 21
Becerreá 16 9 5 1 3 27 23
Ceosport B 8 9 2 2 5 18 35
Polvorín B 3 9 0 3 6 12 43
Milagrosa B 3 9 0 3 6 11 46

Próxima xornada

Sarriana  - - Polvorín B
Becerreá - - Milagrosa B
Ceosport B - - Gimnástica

 

Primeira Ourense

Nova vitoria con goleada do Calasancio, que se mantén na cuarta praza da táboa, a 3 puntos dos equipos situados na segunda e na terceira posicións, que están empatados.

Resultados xornada 16

Barbadás 1 2 Pabellón Ourense
Santa Teresiña 2 2 UD Ourense
Xinzo 2 0 Celanova
Calasancio 8 4 Rúa
Arenteiro 3 2 Verín
Ourense CF 1 1 Velle
A Purísima 0 6 Pabellón ED Ourense
Bosco 0 7 Pabellón Promesas

Clasificación 

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellon Promesas 48 16 16 0 0 96 11
Xinzo 40 16 13 1 2 93 23
Pabellón Ourense 40 16 13 1 2 70 21
Calasancio 37 16 12 1 3 74 31
Rúa 26 16 8 2 6 56 46
Pabellón ED 25 16 8 1 7 35 31
Velle 25 16 7 4 5 39 37
Barbadás 24 16 7 3 6 42 41
Arenteiro 22 16 7 1 8 45 71
Celanova 19 16 6 1 9 41 41
Bosco 17 16 4 5 7 28 44
UD Ourense 17 16 5 2 9 36 55
Verín 13 16 4 1 11 22 49
Santa Teresiña 11 16 3 2 11 35 78
Ourense CF 3 16 0 3 13 19 83
A Purísima 3 16 1 0 15 12 81

 Próxima xornada

Pabellón Promesas - - Barbadás
Pabellón Ourense - - Santa Teresiña
UD Orense - - Xinzo
Celanova - - Calasancio
Rúa - - Arenteiro
Verín - - Ourense CF
Velle - - A Purísima
Pabellón ED Ourense - - Bosco

Segunda Ourense 

A falta dunha xornada desta primeira fase, que só constou dunha volta, os equipos da provincia do primeiro grupo dividiranse en tres grupos diferentes. O Chantada xogará no Trofeo Delegación 1, o Monforte no 2 e o Calasancio B no 3. Só o Monforte puntou esta fin de semana, un empate ante o Amencer la casa.

No segundo grupo, o Calasancio C, que venceu por un gol de diferenza, podería coarse no grupo 1 para a segunda fase, dependerá do resultado da última sesión.

GRUPO 1

Resultados xornada 14

Ribadavia 4 2 Terras de Maside
UD Ourense B 7 0 Calasancio B
Velle B 0 5 Xinzo C
A Purísima B 3 3 Barco
Pabelléon Promesas B 9 1 Barbadás C
Chantada 1 2 Pabellón ED B
Verín C 0 3 Pol. San Ciprián B
Monforte 2 2 Amencer

 Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Promesas B 39 14 13 0 1 93 25
Pabellón ED B 37 14 12 1 1 52 22
UD Ourense B 33 14 11 0 3 67 21
Xinzo C 33 14 11 0 3 66 30
Terras de Maside 32 14 10 2 2 59 32
A Purísima B 24 14 7 3 4 45 30
Ribadavia 24 14 8 0 6 53 51
Chantada 23 14 7 2 5 48 38
Amencer 19 14 5 4 5 49 34
Monforte 16 14 5 1 8 36 56
Verín C 13 14 4 1 9 27 50
San Ciprián B 11 14 3 2 9 24 54
Velle B 9 14 3 0 11 21 63
Barbadás C 7 14 2 1 11 13 56
Calasancio B 4 14 1 1 12 20 60
Barco 2 14 0 2 12 17 68

Próxima xornada

Terras de Maside - - UD Ourense B
Calasancio B - - Velle B
Xinzo C - - A Purísima B
Barco - - Promesas B
Barbadás C - - Chantada
Pabellón ED B - - Verín C
San Ciprián B - - Monforte
Amencer - - Ribadavia

GRUPO 1B

Resultados xornada 14

Terras de Maside B 1 2 Nogueira Ramuín
Celanova B 6 6 Pereiro Aguiar
Polígono San Ciprián  5 2 Verín B
Pabellón Ourense B 0 4 Cented Academy
Ourense B 2 4 A Peroxa
Allariz 7 1 Barbadás B
Xinzo B 2 0 Secundino Basalo
Calasancio C 4 3 Santa Teresiña B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Polígono San Ciprián  39 14 13 0 1 79 30
Cented Academy 34 14 11 1 2 67 28
Allariz 33 14 10 3 1 71 28
Verín B 26 14 8 2 4 44 28
Pabellón Ourense B 25 14 8 1 5 43 28
Nogueira Ramuín 24 14 7 3 4 44 30
Santa Teresiña B 24 14 7 3 4 45 33
Secundino Basalo 23 14 7 2 5 56 35
Calasancio C 21 14 7 0 7 54 52
Xinzo B 19 14 6 1 7 41 42
Terras de Maside B 17 14 5 2 7 39 49
Celanova B 14 14 4 2 8 38 43
Pereiro Aguiar 14 14 4 2 8 43 60
A Peroxa 7 14 2 1 11 35 79
Barbadás B 4 14 1 1 12 25 70
Ourense CF B 0 14 0 0 14 15 88

Próxima xornada 

Nogueira Ramuín - - Celanova B
Pereiro Aguiar - - Polígono San Ciprián 
Verín B - - Pabellón Ourense B
Cented Academy - - Ourense B
A Peroxa - - Allariz
Barbadás B - - Xinzo B
Secundino Basalo - - Calasancio C
Santa Teresiña B - - Terras de Maside B