Vitoria do Chantada e dos tres grupos do Calasancio, dúas por goleada, pero o Monforte cae co líder

Na xornada de descanso o Xove Lago golea de novo en partido adiantado, ao igual que Abuín e Lugo en Primeira. Na Segunda, recuperáronse dous partidos pendentes
  1. Primeira Lugo 
  2. Segunda Lugo
  3. Primeira Ourense
  4. Segunda Ourense

Primeira Lugo

Tres partidos adiantados na xornada de descanso. Unha nova goleada do Xove Lago, que segue intratable e vitorias de Lugo e Abuín.

GRUPO 1A

Resultados xornada 8

Viveiro 0 10 Xove Lago

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Xove Lago 21 7 7 0 0 56 5
Lugo B 13 6 4 1 1 26 7
Foz 9 6 2 3 1 8 8
Viveiro 8 7 2 2 3 18 29
Vilalbés 4 6 1 1 4 12 23
Porto Burela 4 6 1 1 4 10 33
San Roque 2 6 0 2 4 8 33

Próxima xornada 

Lugo B - - Porto Burela
Vilalbés - - Foz
  D San Roque

 

GRUPO 1B

Resultados xornada 8

Sagrado Corazón 4 7 Abuín
Milagrosa 0 5 Lugo

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo 21 7 7 0 0 46 2
Residencia 13 6 4 1 1 23 13
Abuín 11 7 3 2 2 20 23
Piringalla 8 6 2 2 2 10 16
Sagrado Corazón 7 7 2 1 4 19 28
Milagrosa 6 7 2 0 5 11 26
Ceosport 0 6 0 0 6 11 32

Próxima xornada

Piringalla - - Ceosport
  D Residencia

 

Segunda Lugo

En Segunda, aproveitouse para xogar o duelo Castro B-Casás, do grupo B, que rematou cun empate e sen consecuencias na táboa. No C tamén se xogou o pendente entre Piringalla C e Casás, con vitoria dos amarelos e adiantouse o Sagrado Corazón B-Ferroviaria, con vitoria local.

GRUPO 2A

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
EF Viveiro 15 6 5 0 1 25 7
Vilalbés B 13 6 4 1 1 26 11
Foz B 11 6 3 2 1 20 9
Lourenzá 10 6 3 1 2 35 18
Vilalbés C 8 6 2 2 2 30 15
Porto Burela B 1 6 0 1 5 6 38
Pontenova 1 6 0 1 5 8 52

Próxima xornada 

Vilalbés B - - Pontenova
Lourenzá - - EF Viveiro
Vilalbés C - - Foz B
  D Porto Burela B

GRUPO 2B

Pendiente 

Castro B 2 2 Casás

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla D 13 5 4 1 0 15 4
Ferroviaria 10 5 3 1 1 9 9
Corgo 7 5 2 1 2 18 14
Casás 5 5 1 2 2 9 11
Castro B 4 5 1 1 3 15 9
Abuín B 3 5 1 0 4 9 28

Próxima xornada 

Corgo - - Casás
Ferroviaria - - Castro B
Abuín B - - Piringalla D

 

GRUPO 2C

Resultados xornada 8

Sagrado Corazón B 5 1 Ferroviaria B
Piringalla C 1 5 Casás
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Casás B 18 6 6 0 0 24 9
Castro 13 6 4 1 1 28 14
Polvorín 9 6 3 0 3 15 17
Sagrado Corazón B 10 7 3 1 3 21 18
Ferroviaria B 7 7 2 1 4 10 15
Sarriana B 4 6 1 1 4 8 20
Piringalla C 3 6 1 0 5 8 21

Próxima xornada 

Sarriana B - - Polvorín
Sagrado Corazón B - - Ferroviaria B
Piringalla C - - Castro
  D Casás B

 

GRUPO 2D

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
A Piringalla B 15 5 5 0 0 34 11
Monterroso 12 5 4 0 1 26 14
Antas 6 5 2 0 3 10 22
Ferroviaria C 4 5 1 1 3 9 16
Palas 4 5 1 1 3 10 19
Residencia B 3 5 1 0 4 17 24

Próxima xornada 

Antas - - Residencia B
Piringalla B - - Monterroso
Palas - - Ferroviaria C

GRUPO 2E

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 15 5 5 0 0 35 5
Gimnástica 10 5 3 1 1 24 10
Becerreá 10 5 3 1 1 15 9
Ceosport B 4 5 1 1 3 9 14
Polvorín B 2 5 0 2 3 6 30
Milagrosa B 1 5 0 1 4 5 26

Próxima xornada

Milagrosa B - - Gimnástica
Polvorín B  - - Becerreá
Sarriana - - Ceosport B

 

Primeira Ourense

O Calasancio segue forte no alto da clasificación e suma tres puntos máis cunha avultada goleada á Purísima, que pecha o grupo.

Resultados xornada 11

Arenteiro 9 1 Ourense CF
Calasancio 8 1 A Purísima
Xinzo 5 0 Bosco
Santa Teresiña 2 4 Pabellón ED Ourense
Barbadás 1 1  Velle
Pabellón Ourense 5 0 Verín
UD Ourense 1 7 Rúa
Pabellón Promesas 8 1 Celanova

Clasificación 

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellon Promesas 33 11 11 0 0 64 8
Xinzo 28 11 9 1 1 70 18
Pabellón Ourense 28 11 9 1 1 56 11
Calasancio 25 11 8 1 2 51 21
Rúa 20 11 6 2 3 37 27
Barbadás 17 11 5 2 4 33 28
Pabellón ED 16 11 5 1 5 22 23
Velle 15 11 4 3 4 24 24
Celanova 15 11 5 0 6 28 29
Verín 13 11 4 1 6 16 26
UD Ourense 13 11 4 1 6 24 36
Bosco 11 11 2 5 4 15 26
Arenteiro 10 11 3 1 7 29 59
Santa Teresiña 7 11 2 1 8 22 56
Ourense CF 2 11 0 2 9 14 62
A Purísima 0 11 0 0 11 9 60

 Próxima xornada

Ourense CF  - - Pabellón Promesas
A Purísima - - Arenteiro
Bosco - - Calasancio
Pabellón ED Ourense - - Xinzo
Velle - - Santa Teresiña
Verín - - Barbadás
Rúa - - Pabellón Ourense
Celanova - - UD Ourense

Segunda Ourense 

No primeiro grupo, vitoria do Calasancio B e do Chantada, que na casa fixéronse fortes e tiveron reocmpensa na táboa cunha melloría. O Monforte, pola contra, mantense malia caer goleado polo líder, o Promesas B. Goleada contundente do Calasancio C ao Ourense CF, colista de grupo.

GRUPO 1 A

Resultados xornada 10

Xinzo C 7 4 Ribadavia
Calasancio B 4 1 Barco
Terras de Maside 4 1 Barbadás C
UD Ourense B 2 3 Pabellón ED
Velle B 1 5 San Ciprián B
A Purísima B 5 3 Amencer
Promesas B 8 1 Monforte
Chantada 3 1 Verín C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Promesas B 27 9 9 0 0 60 16
Xinzo C 27 10 9 0 1 53 21
Pabellón ED B 25 10 8 1 1 41 16
Terras de Maside 24 10 7 2 1 44 22
UD Ourense B 21 10 7 0 3 42 18
A Purísima B 17 10 5 2 3 34 23
Chantada 16 10 5 1 4 29 32
Amencer 14 10 4 2 4 40 25
Verín C 13 10 4 1 5 21 34
Ribadavia 12 9 4 0 5 29 32
Monforte 12 10 4 0 6 30 45
San Ciprián B 8 10 2 2 6 18 31
Barbadás C 7 10 2 1 7 10 34
Calasancio B 4 10 1 1 8 18 43
Velle B 3 10 1 0 9 13 54
Barco 1 10 0 1 9 12 48

Próxima xornada

Xinzo C - - Calasancio B
Barco - - Terras de Maside
Barbadás C - - UD Ourense B
Pabellón ED B - - Velle B
San Ciprián B - - A Purísima B
Amencer - - Promesas B
Monforte - - Chantada
Ribadavia - - Verín C

GRUPO 1B

Resultados xornada 10

Verín B 5 1 Terras de Maside B
Pereiro Aguiar 0 6 Cented Academy
Nogueira Ramuín 8 2 A Peroxa
Celanova B 3 2 Barbadás B
Polígono San Ciprián  3 2 Secundino Basalo
Pabellón Ourense CF B 1 0 Santa Teresiña B
Ourense CF B 0 8 Calasancio C
Allariz 6 2 Xinzo B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Polígono San Ciprián  27 10 9 0 1 49 23
Cented Academy 25 10 8 1 1 50 16
Allariz 23 10 7 2 1 49 24
Secundino Basalo 19 10 6 1 3 37 25
Verín B 19 10 6 1 3 27 17
Santa Teresiña B 18 10 5 3 2 31 20
Nogueira Ramuín 17 10 5 2 3 32 19
Terras de Maside B 16 10 5 1 4 33 32
Pabellón Ourense B 16 10 5 1 4 27 20
Xinzo B 15 10 5 0 5 32 33
Calasancio C 12 10 4 0 6 39 40
Celanova B 10 10 3 1 6 20 30
Pereiro Aguiar 10 10 13 1 6 23 35
A Peroxa 4 10 1 1 8 30 53
Barbadás B 1 10 0 1 9 15 49
Ourense CF B 0 10 0 0 10 11 59

Próxima xornada 

Verín B - - Pereiro Aguiar
Cented Academy - - Nogueira Ramuín
A Peroxa - - Celanova B
Barbadás B - - Polígono San Ciprián 
Secundino Basalo - - Pabellón Ourense B
Santa Teresiña B - - Ourense B
Calasancio C - - Allariz
Terras de Maside B - - Xinzo B