Poucos cambios nunha categoría na que o Xove Lago despunta novamente

O equipo mariñao foi o maior goleador da xornada, con 11 tantos, seguido do Lourenzá, con 10, e o EF Viveiro con 9
  1. Primeira Lugo 
  2. Segunda Lugo
  3. Primeira Ourense
  4. Segunda Ourense

Primeira Lugo

Nova goleada do Xove Lago sobre o Porto Burela e empate no resto de equipos do grupo A mentres que no B, o Lugo mantén o seu lugar de privilexio no máis alto.

GRUPO 1A

Resultados xornada 6

San Roque 3 3 Viveiro
Foz 1 1 Lugo B
Xove Lago 11 1 Porto Burela
  D Vilalbés

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Xove Lago 15 5 5 0 0 42 5
Lugo B 13 5 4 1 0 26 3
Foz 8 5 2 2 1 7 7
Viveiro 7 5 2 1 2 17 18
Porto Burela 4 6 1 1 4 10 33
Vilalbés 3 5 1 0 4 11 22
San Roque 1 5 0 1 4 7 32

Próxima xornada 

Vilalbés - - San Roque
Viveiro - - Foz
Lugo B - - Xove Lago
  D Porto Burela

GRUPO 1B

Resultados xornada 6

Residencia 2 2 Piringalla
Lugo 7 0 Sagrado Corazón
Ceosport 4 6 Abuín
  D Milagrosa

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Lugo 15 5 5 0 0 32 2
Residencia 10 5 3 1 1 18 11
Piringalla 8 5 2 2 1 10 7
Abuín 8 6 2 2 2 13 19
Milagrosa 6 5 2 0 3 9 16
Sagrado Corazón 4 5 1 1 3 10 17
Ceosport 0 5 0 0 5 7 27

Próxima xornada

Milagrosa - - Residencia
Piringalla - - Lugo
Sagrado Corazón - - Ceosport
  D Abuín

Segunda Lugo

Poucos cambios nas clasificacións nunha xornada na que destacan as goleadas de Lourenzá e EF Viveiro no grupo A, con 10 e 9 goles, respectivamente. No E, despunta a Sarriana, invicto, xa que foi o único que gañou esta semana no seu grupo.

No grupo B o Corgo ponse no medio da táboa cun avultado resultado co Abuín.

GRUPO 2A

Resultados xornada 6

Porto Burela B 0 10 Lourenzá
Foz B 1 2 Vilalbés B
EF Viveiro 9 0 Pontenova
  D Vilalbés C

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Vilalbés B 13 5 4 1 0 24 7
EF Viveiro 12 5 4 0 1 21 5
Foz B 10 5 3 1 1 16 5
Lourenzá 9 5 3 0 2 31 14
Vilalbés C 5 5 1 2 2 20 15
Porto Burela B 1 5 0 1 4 6 28
Pontenova 1 6 0 1 5 8 52

Próxima xornada 

Vilalbés C - - Porto Burela B
Lourenzá - - Foz B
Vilalbés B - - EF Viveiro
  D Pontenova

GRUPO 2B

Resultados xornada 4

Piringalla D 6 0 Ferroviaria
Abuín B 3 7 Corgo
Castro B A Casás

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Piringalla D 10 4 3 1 0 14 4
Ferroviaria 7 4 2 1 1 6 8
Corgo 4 4 1 1 2 12 12
Casás 4 3 1 1 1 7 8
Castro B 3 3 1 0 2 10 3
Abuín B 3 4 1 0 3 9 23

Próxima xornada 

Ferroviaria - - Abuín B
Corgo - - Castro B
Casás - - Piringalla D

 

GRUPO 2C

Resultados xornada 6

Casás B 4 2 Sagrado Corazón B
Castro 6 1 Sarriana B
Ferroviaria B 2 1 Polvorín
  D Piringalla C
Clasificación
Equipo PT X G E P GF GC
Casás B 15 5 5 0 0 19 8
Castro 12 5 4 0 1 24 10
Polvorín 9 6 3 0 3 15 17
Sagrado Corazón B 6 5 2 0 3 12 13
Ferroviaria B 6 5 2 0 3 9 10
Piringalla C 3 5 1 0 4 7 16
Sarriana B 3 5 1 0 4 8 20

Próxima xornada 

Piringalla C - - Casás B
Sagrado Corazón B - - Castro
Sarriana B - - Ferroviaria B
  D Polvorín

 

GRUPO 2D

Resultados xornada 4

Ferroviaria C 2 3 Piringalla B
Palas 2 3 Antas
Monterroso 5 4 Residencia B

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
A Piringalla B 12 4 4 0 0 29 9
Monterroso 9 4 3 0 1 20 12
Antas 6 4 2 0 2 8 16
Ferroviaria C 4 4 1 1 2 8 11
Palas 4 4 1 1 2 8 14
Residencia B 0 4 0 0 4 12 23

Próxima xornada 

Piringalla B - - Palas
Antas - - Monterroso
Residencia B - - Ferroviaria C

 

GRUPO 2E

Resultados xornada 4

Ceosport B 2 2 Polvorín B
Sarriana  4 1 Milagrosa B
Becerreá 2 2 Gimnástica

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Sarriana 12 4 4 0 0 23 5
Gimnástica 7 4 2 1 1 22 9
Becerreá 7 4 2 1 1 9 9
Ceosport B 4 4 1 1 2 8 12
Polvorín B 2 4 0 2 2 6 18
Milagrosa B 1 4 0 1 3 5 20

Próxima xornada

Polvorín B - - Sarriana
Milagrosa B - - Becerreá
Gimnástica - - Ceosport B

Primeira Ourense

O Calasancio golea comodamente ao Arenteiro para manter a súa cuarta praza enganchado á parte alta.

Resultados xornada 9

Calasancio 10 1 Arenteiro
Xinzo 14 0 Ourense CF
Santa Teresiña 2 1 A Purísima
Barbadás 0 0 Bosco 
Pabellón Ourense 1 0 Pabellón ED Ourense
UD Ourense 1 6 Velle
Celanova 3 1 Verín
Pabellón Promesas 6 0 Rúa

Clasificación 

Equipo PT X G E P GF GC
Pabellon Promesas 27 9 9 0 0 52 7
Xinzo 22 9 7 1 1 54 17
Pabellón Ourense 22 9 7 1 1 47 10
Calasancio 19 9 6 1 2 40 20
Celanova 15 9 5 0 4 24 17
Rúa 14 9 4 2 3 26 23
Velle 14 9 4 2 3 22 19
Barbadás 13 9 4 1 4 30 26
UD Ourense 13 9 4 1 4 22 24
Pabellón ED 13 9 4 1 4 17 19
Verín 10 9 3 1 5 11 20
Bosco 8 9 1 5 3 11 19
Santa Teresiña 7 9 2 1 6 18 48
Arenteiro 7 9 2 1 6 20 54
Ourense CF 2 9 0 2 7 13 50
A Purísima 0 9 0 0 9 7 41

 Próxima xornada

Arenteiro - - Pabellón Promesas
Ourense CF  - - Calasancio
A Purísima - - Xinzo
Bosco - - Santa Teresiña
Pabellón ED Ourense - - Barbadás
Velle - - Pabellón Ourense
Verín - - UD Ourense
Rúa - - Celanova

 

Segunda Ourense 

Vitoria do Monforte, con goleada ao Velle a domicilio, que lle permite manterse na zona media, no grupo 1 do Trofeo Delegación. O Calasancio B e o Chantada caeron cos colíderes, o Pabellón ED B e Promesas B, respectivamente, e seguen por debaixo, un en cada grupo.

Difícil rival tamén para o Calasancio C, que foi derrotado tamén polo líder do seu grupo, o Polígono San Ciprián e cae dúas posicións.

GRUPO 1 A

Resultados xornada 8

Barco 4 5 Ribadavia
Xinzo C 9 1 Barbadás C
Calasancio B 2 7 Pabellón ED
Terras de Maside 2 1 San Ciprián B
UD Ourense B 5 0 Amencer
Velle B 2 10 Monforte
A Purísima B 2 2 Verín C
Promesas B 8 2 Chantada

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Promesas B 21 7 7 0 0 45 13
Pabellón ED B 21 8 7 0 1 35 11
Xinzo C 21 8 7 0 1 40 17
Terras de Maside 19 8 6 1 1 37 18
UD Ourense B 18 8 6 0 2 37 14
Verín C 13 8 4 1 3 18 24
Ribadavia 12 7 4 0 3 22 20
Monforte 12 8 4 0 4 29 29
Amencer 11 8 3 2 3 30 19
A Purísima B 11 8 3 2 3 21 20
Chantada 10 8 3 1 4 21 28
San Ciprián B 5 8 1 2 5 12 27
Barbadás C 4 8 1 1 6 6 30
Velle B 3 8 1 0 7 11 42
Calasancio B 1 8 0 1 7 14 39
Barco 1 8 0 1 7 11 38

Próxima xornada

Barco - - Xinzo C
Barbadás C - - Calasancio B
Pabellón ED B - - Terras de Maside
San Ciprián B - - UD Ourense B
Amencer - - Velle B
Monforte - - A Purísima B
Verín C - - Promesas B
Ribadavia - - Chantada
 

GRUPO 1B

Resultados xornada 8

Cented Academy 5 2 Terras de Maside B
Verín B 3 1 A Peroxa
Pereiro Aguiar 2 2 Barbadás B
Nogueira Ramuín 4 0 Secundino Basalo
Celanova B 3 5 Santa Teresiña B
Polígono San Ciprián  6 3 Calasancio C
Pabellón Ourense CF B 1 5 Xinzo B
Ourense CF B 2 8 Allariz

Clasificación

Equipo PT X G E P GF GC
Polígono San Ciprián B 24 8 8 0 0 45 14
Cented Academy 19 8 6 1 1 42 16
Allariz 19 8 6 1 1 42 21
Secundino Basalo 18 8 6 0 2 35 22
Verín B 16 8 5 1 2 22 14
Santa Teresiña B 15 8 4 3 1 24 18
Terras de Maside B 15 8 5 0 3 31 26
Xinzo B 12 8 4 0 4 25 27
Nogueira Ramuín 11 8 3 2 3 20 16
Pabellón Ourense B 10 8 3 1 4 20 28
Calasancio C 9 8 3 0 5 29 34
Pereiro Aguiar 7 8 2 1 5 20 27
Celanova B 6 8 2 0 6 17 28
A Peroxa 4 8 1 1 6 26 42
Barbadás B 1 8 0 1 7 12 42
Ourense CF B 0 8 0 0 8 11 46

Próxima xornada

Cented Academy - - Verín B
A Peroxa - - Pereiro Aguiar
Barbadás B - - Nogueira Ramuín
Secundino Basalo - - Celanova B
Santa Teresiña B - - Polígono San Ciprián 
Calasancio C - - Pabellón Ourense B
Xinzo B - - Ourense B
Terras de Maside B - - Allariz